Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zdemolowali "Pireusa" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdemolowali "Pireusa"
27-09-2015 01:51   Janusz Ludwiczak
W lokalu, w którym mieściła się grecka restauracja Pireus odbędzie się wielka demolka. W ręce mieszkańców, działaczy i artystów poszły młotki, śrubokręty i wiertarki. Wszystko po to, by urządzić tutaj inkubator kultury.

Jak już informowaliśmy na początku lipca w miejskim lokalu przy ul. Głogowskiej 35, gdzie mieściła się restauracja grecka Pireus powstanie inkubator kulturalny - miejsce centrum inicjatyw, w którym mają odbywać się szkolenia, warsztaty i konsultacje. Lokal, który wyremontuje miasto służyć ma przede wszystkim środowiskom kulturalnym.

Chcemy w lokalu po greckiej restauracji uruchomić inkubator kultury. Lokal, który będzie pod patronatem Rady Osiedla Św. Łazarz i inicjatywy społecznej Otwarta Strefa Kultury będzie oferował miejsce, przestrzeń dla mieszkańców Łazarza na wydarzenia artystyczne. W przestrzeni dolnego Łazarza będą mogły docelowo lokować się pracownie artystyczne, studia graficzne, teatralne, malarskie, które dotyczą młodych artystów. Nie mają oni możliwości wynajęcia droższych lokali. Na dolnym Łazarzu jest sporo pustych i wolnych przestrzeni. Chcemy na preferencyjnych warunkach te pomieszczenia udostępnić na różnego rodzaju działalność kulturalną – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Potrzebne jest jedno miejsce centralne. Stąd pomysł stworzenia inkubatora kultury. Ten lokal będzie wyremontowany przy wsparciu finansowym miasta. Będą mogły odbywać się w nim różnego rodzaju wydarzenia i spotkania organizowane dla mieszkańców. Śródka i Chwaliszewo już nam się zmieniły na lepsze, również lepiej jest na Jeżycach. Czas na zmiany i rewitalizację dolnego Łazarza, który jest jeszcze smutną częścią Śródmieścia – dodaje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Remont lokalu po Pireusie na potrzeby stworzenia Inkubatora Kultury w tym roku będzie kosztować 100 tysięcy złotych. Środki te pokryje miasto.

Potrzeba tego miejsca wynika z otwartych spotkań, rozmów z osobami, które zajmują się działalnością kulturalną na Łazarzu. Celem funkcjonowania Inkubatora Kultury będzie wsparcie merytoryczne i formalne w zakresie zakładania i prowadzenia działalności kulturlanej, stworzenie przestrzeni do organizacji wydarzeń, możliwość korzystania z przestrzeni na różne działania kulturalne, edukacyjne i społeczne czy stworzenie miejsca pracy na zasadach co-working. Może tutaj działać również kawiarnia artystyczna – tłumaczy Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury.

Inkubator Kultury w dawnej greckiej restauracji Pireus ma zostać uruchomiony w listopadzie. Do tego czasu przeprowadzony zostanie remont lokalu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: