Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamalowali mowy nienawiści - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamalowali mowy nienawiści
27-09-2015 01:17   Janusz Ludwiczak
W sobotnie południe w ramach akcji "Hejt.Stop" zamalowane zostały obraźliwe i wulgarne napisy, które pojawiły się na ścianie budynku administracji "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i Klubu Osiedlowego Krąg.

W sobotę odbyła się akcja "Hejt.Stop", czyli kampania zamalowywania nienawistnych napisów, której celem jest walka z antysemityzmem, faszyzmem, rasizmem, homofobią i każdą inną formą nienawiści.

Podobnie jak w wielu miastach Polski (m.in. w Bydgoszczy, Bytomiu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi czy Wrocławiu) również ze ściany budynku administracji "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i Klubu Osiedlowego Krąg zniknęły obraźliwe i wulgarne napisy, którym jednym z nich był wyraz "Jeb... zaganiary".

Akcja HejtStop organizowana jest z inicjatywy Fundacji Batorego przy współpracy stowarzyszenia Lepszy Świat i Niezależnego Stowarzyszenia Studentów. Były tutaj mowy nienawiści, "celtyki" i brzydkie przekleństwa – powiedział Jakub Winiszewski, Niezalezne Stowarzyshzenie Studentów w Poznaniu, koordynator akcji.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: