Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

7*4=?, ?:6=9 – W SP77 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
7*4=?, ?:6=9 – W SP77 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
26-09-2015 00:48   Janusz Ludwiczak
Ile jest siedem razy dziewięć czy ile jest 32 dzielone na 8 - na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie, nauczyciele, a także spotkani przechodnie na ulicy Głogowskiej podczas V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 77.

Od pięciu lat w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który ma na celu przypomnienie mnożenia i dzielenia. Znajomością tabliczki mnożenia musieli się wykazać również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77.

Pewnie niewielu o tym wie, ale 25 września 2015 r. obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski. W akcji wzięli udział uczniowie klas III-VI, nauczyciele i rodzice. Podczas jednej z lekcji wszyscy spotkaliśmy się na boisku, gdzie Patrole Egzaminacyjne złożone z dwóch uczniów i jednego nauczyciela przepytywały pozostałych uczniów, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dodatkowo patrole egzaminowały rodziców wchodzących tego dnia do naszej szkoły. Osoba egzaminowana mogła zdecydować się na łatwiejszy zakres mnożenia (od 1 do 50) lub trudniejszy (od 1-100), otrzymując odpowiednio odznakę niebieską i czerwoną. Zdobycie dwóch wymienionych odznak było warunkiem otrzymania legitymacji Expert MT. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie. Wydano ponad sto legitymacji – objaśnia Tomasz Fellenberg, nauczyciel matematyki i informatyki.

Uczniowie, którzy dobrze rozwiązali wszystkie zadania otrzymali "piątkę" z matematyki. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 77 w piątek przepytali również przechodniów spotkanych na ulicy Głogowskiej. Niektórzy mieli problem z odpowiedzią na pytanie ile jest sześć razy osiem czy ile jest 32:8.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, Tomasz Fellenberg (25-28)

ZOBACZ TAKŻE: Matematyka w praktyce

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: