Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

7*4=?, ?:6=9 – W SP77 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
7*4=?, ?:6=9 – W SP77 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
26-09-2015 00:48   Janusz Ludwiczak
Ile jest siedem razy dziewięć czy ile jest 32 dzielone na 8 - na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie, nauczyciele, a także spotkani przechodnie na ulicy Głogowskiej podczas V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 77.

Od pięciu lat w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który ma na celu przypomnienie mnożenia i dzielenia. Znajomością tabliczki mnożenia musieli się wykazać również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77.

Pewnie niewielu o tym wie, ale 25 września 2015 r. obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski. W akcji wzięli udział uczniowie klas III-VI, nauczyciele i rodzice. Podczas jednej z lekcji wszyscy spotkaliśmy się na boisku, gdzie Patrole Egzaminacyjne złożone z dwóch uczniów i jednego nauczyciela przepytywały pozostałych uczniów, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dodatkowo patrole egzaminowały rodziców wchodzących tego dnia do naszej szkoły. Osoba egzaminowana mogła zdecydować się na łatwiejszy zakres mnożenia (od 1 do 50) lub trudniejszy (od 1-100), otrzymując odpowiednio odznakę niebieską i czerwoną. Zdobycie dwóch wymienionych odznak było warunkiem otrzymania legitymacji Expert MT. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie. Wydano ponad sto legitymacji – objaśnia Tomasz Fellenberg, nauczyciel matematyki i informatyki.

Uczniowie, którzy dobrze rozwiązali wszystkie zadania otrzymali "piątkę" z matematyki. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 77 w piątek przepytali również przechodniów spotkanych na ulicy Głogowskiej. Niektórzy mieli problem z odpowiedzią na pytanie ile jest sześć razy osiem czy ile jest 32:8.


Fot: Janusz Ludwiczak, Tomasz Fellenberg (25-28)

ZOBACZ TAKŻE: Matematyka w praktyce

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: