Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Głogowskiej poważniejszy. Wykonano rów na metr głębokości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Głogowskiej poważniejszy. Wykonano rów na metr głębokości
25-09-2015 08:07   Janusz Ludwiczak
Od środy na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską a Winklera trwa remont torowiska. Tymczasem pojawiły się wykopy na ponad metr głębokości. Zamknięta została również jedna nitka w kierunku Górczyna.

Jak już informowaliśmy w ubiegły czwartek zapada się podłoże pod torowiskiem na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską a Palacza. Z tego powodu tramwaje musiały jeździć na tym odcinku głównej arterii Łazarza z prędkością do 5 km/h.

Musimy przeprowadzić pilny, nieplanowany remont 50–metrowego fragmentu toru na ulicy Głogowskiej. Na odcinku od węzła Głogowska/Hetmańska w kierunku Górczyna doszło do awarii torowiska. W torze remontowanym ostatnio w 1999 roku zerwały się mocowania szyny do podłoża i doszło do zniszczenia podlewu podszynowego. Prawdopodobnie jest to skutek wysokich temperatur, które wystąpiły tego lata.
Wysokie temperatury powodują naprężenia termiczne w szynach, które wywołują wydłużanie się szyn, a w konsekwencji - zerwanie mocowań. W dalszej konsekwencji ruchoma szyna spowodowała zniszczenie podlewu, a uszkodzenie rozeszło się także na odcinek toru remontowanego w 2006 roku w ramach modernizacji węzła
– tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Tymczasem na ulicy Głogowskiej, tuż za skrzyżowaniem z Hetmańską pojawiły się wykopy na ponad metr głębokości. Zamknięta została również jedna nitka w kierunku Górczyna.

Remont torowiska nieopodal siedziby MPK na ul. Głogowskiej okazuje się poważniejszy. Wykopano rów metrowej szerokości i ponad metrowej głębokości. Więc to coś poważniejszego – pisze Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić prace mają związek z budową podłączenia sieci cieplnej. Remont na ulicy Głogowskiej ma potrwać do niedzieli. Do tego czasu tramwaje linii nr 3, 5 i 8 będą jeździły objazdami, a na Górczyn będzie można dojechać tylko autobusami zastępczymi "za tramwaj". ,b>Więcej informacji o zmianach w komunikacji w artykule: Tramwaje nie jeżdżą na Górczyn. Zamiast "czternastki" autobus "za tramwaj".


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Tramwaje nie jeżdżą na Górczyn. Zamiast "czternastki" autobus "za tramwaj"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

25-09-2015 15:47:21
poznaniak
No to mamy remoncik na jeszcze 30 dni , a jak deszcze przyjdą ...to na 60 dni
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: