Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rocznica wyzwolenia Poznania: inscenizacja na Cytadeli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rocznica wyzwolenia Poznania: inscenizacja na Cytadeli
21-02-2009 22:15   redakcja, Przemysław Maćkowiak
W niedzielę o 13:00 na Cytadeli odbędzie się na Cytadeli inscenizacja walk z 1945 roku, którą przygotowała Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Grupa Rekonstrukcyjna "Salamandra", Wielkopolska Grupa Miłośników Historii "Wiarus" Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne "istoric" oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7. Dywizjonu Artylerii Konnej.

W niedzielę 22 lutego, w przed dzień rocznicy wyzwolenia Poznania na Cytadeli odbędzie niewielka inscenizacja walk z 1945 roku, którą przygotowali: Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Grupa Rekonstrukcyjna "Salamandra", Wielkopolska Grupa Miłośników Historii "Wiarus", Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne "Historica" oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7. Dywizjonu Artylerii Konnej.

Spotkanie to ma służyć przypomnieniu wydarzeń sprzed 64 lat, kiedy to od końca stycznia 1945 roku wojska radzieckie toczyły ciężkie walki o Festung Posen. Zakończyły się one 23 lutego, gdy zdobyto ostatni punkt niemieckiego oporu jakim była poznańska Cytadela.

Inscenizacja rozpocznie się o godzinie 13:00 w pobliżu Bramy Polnej na Cytadeli (dojazd od strony ulicy Za Cytadelą lub autobusami linii nr 51, 67, 74, 76 i 83). Zaprezentowana zostanie potyczka zwiadu rosyjskiego wzmocnionego cytadelowcami z oddziałem niemieckim broniącym umocnionych pozycji.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: