Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szykuje się wielka demolka Pireusa. Będzie można usunąć okna i wyburzyć podsufitki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szykuje się wielka demolka Pireusa. Będzie można usunąć okna i wyburzyć podsufitki
25-09-2015 13:52   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie w lokalu, w którym mieściła się grecka restauracja Pireus odbędzie się wielka demolka.

Jak już informowaliśmy na początku lipca w miejskim lokalu przy ul. Głogowskiej 35, gdzie mieściła się restauracja grecka Pireus powstanie inkubator kulturalny - miejsce centrum inicjatyw, w którym mają odbywać się szkolenia, warsztaty i konsultacje. Lokal, który wyremontuje miasto służyć ma przede wszystkim środowiskom kulturalnym.

Inkubator kulturalny będzie miejscem do dyspozycji mieszkańców. Będą mogły odbywać się w nim różnego rodzaju wydarzenia i spotkania organizowane dla mieszkańców. Udostępnimy lokal bezpłatnie. Podobny projekt realizowany był na Śródce, zapewne sprawdzi się na Łazarzu w ramach Otwartej Strefy Kultury – powiedział portalowi lazarz.pl Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Inkubator Kultury powstanie dzięki wspólnym działaniom Otwartej Strefy Kultury oraz Rady Osiedla Św. Łazarz, Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta , a także Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Ma to być miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich mieszkańców oraz organizacji inicjatyw kulturalnych.

W sobotnie popołudnie w lokalu, w którym mieściła się grecka restauracja Pireus odbędzie się wielka demolka.

W najbliższych miesiącach planowany jest remont, który chcielibyśmy symbolicznie rozpocząć razem z Wami. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 13:00 prezentując główne założenia powstania i działania Inkubatora Kultury. Pół godziny później przybędzie do nas wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Później rozpoczniemy kulturalną demolkę: usuwamy zasłaniające okna ścianki, demontujemy podsufitki, czyścimy naklejki z okien i doprowadzamy przestrzeń do względnego porządku. Zapewniamy kawę, herbatę, napoje, muzykę w tle, materiały i narzędzia do prac rozbiórkowych oraz sprzęty do konserwacji powierzchni płaskich – wyjaśnia Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury.

Remont lokalu po Pireusie na potrzeby stworzenia Inkubatora Kultury w tym roku będzie kosztować 100 tysięcy złotych.


Komentarze (5)

25-09-2015 15:43:52
nie Hania/Chania
@Otwarta Strefa W imieniu swoim i wszystkich Łazarzan, bywalców niniejszego Portalu dziękuję za przeczytanie naszych postów i merytoryczną odpowiedź. Z poważaniem - morlock. Upsss - Przepraszam za ten nick w nagłówku, rozpędziłem się bo myślałem jednocześnie o kimś innym pisząc niniejsze.
24-09-2015 11:20:52
Otwarta Strefa
Małe sprostowanie do artykułu: na remont wraz z całym wyposażeniem (meble, sprzęt itd) potrzebnym do organizacji wydarzeń zostanie w tym roku przeznaczonych nie pół miliona a 100 000 zł. A o kibelek proszę się nie martwić - już jest i będzie można z niego korzystać tak jak i z całej przestrzeni :) !
24-09-2015 10:19:31
maciej
za te pieniądze -można willę wybudować...
23-09-2015 17:33:10
Hania
Pol miliona zlotych ??? To sa jakies zarty ???
23-09-2015 09:38:45
morlock
Kibelek w Rynku za 880 tysi vs Inkubator Kultury (pewnie również z WC) za 5 stów. To ja poproszę jeszcze o 10 takich Inkubatorów w strategicznych miejscach Łazarza. ☺
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: