Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła rozbiórka budynków przy ul. Gasiorowskich. Powstanie tu osiedle z ponad 130 mieszkaniami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła rozbiórka budynków przy ul. Gasiorowskich. Powstanie tu osiedle z ponad 130 mieszkaniami
21-09-2015 09:46   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się rozbiórka pawilonów i hal przy ul. Gąsiorowskich 4. Na działce o powierzchni 6 185 metrów kwadratowych powstanie osiedle mieszkaniowe.

Od kilku dni wyburzane są obiekty przy ul. Gąsiorowskich 4, w których mieściły się magazyny, a także hala (znajdowała się tutaj m.in. ścianka wspinaczkowa, plac zabaw i sala do ćwiczeń karate).

W grudniu zeszłego roku firma Budimex Nieruchomości zakupiła od likwidatora spółki Tarpan działkę o powierzchni 6 185 m kw. Inwestor planuje wybudować tutaj osiedle mieszkaniowe dla ponad 130 rodzin oraz parking podziemny na 184 miejsca postojowe.

Budynki mają mieć w sumie sześć kondygnacji - 4 piętra i jedną kondygnację podziemną. Na parterze obiektów powstają lokale usługowe i handlowe o łącznej powierzchni użytkowej 2 520 m2.

Jak poinformował nas inwestor rozbiórka budynków przy Gąsiorowskich nie jest jeszcze równoczesna z rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Nie trwają żadne prace budowlane związane z nową inwestycją. Rozpoczęły się jedynie prace rozbiórkowe - porządkujemy teren. Niemniej to jeszcze nie jest budowa nowej inwestycji - prace nad nią są w początkowym stadium. Projekt jest we wstępnej fazie przygotowania – wyjaśnia Andrzej Miś, rzecznik inwestora, Budimex Nieruchomości.


R E K L A M A

Komentarze (10)

21-09-2015 17:53:50
Tomek
Fajnie, że kolejny zaniedbany fyrtel zostanie ucywilizowany. Oby projekt był na miarę Łazarka.
21-09-2015 16:12:35
Ostatni normalny
#as - moim zdaniem wiesz tyle o rynku nieruchomości co przeciętny Syryjczyk o Polsce. Na rogu stoi pusty (Twoim zdaniem, ja tego nie sprawdzałem) biurowiec. Skoro jednak nadal stoi i nie zmienił sposobu przeznaczenia, to znaczy że nie przynosi strat lub inwestor może sobie pozwolić na przejściowe niepełne wynajęcie. Biznes. We wskazanym miejscu, w bliżej nieokreślonej przyszłości, ma powstać inwestycja mieszkaniowa. MIESZKANIOWA. Zupełnie inny typ nieruchomości. Kierowany do zupełnie innej grupy odbiorców. A inwestor to duża firma. Na pewno zrobi analizę rynku i jeśli będzie budować - to możesz być pewien, że sprzeda i zarobi.
21-09-2015 15:36:54
morlock
"...Jak poinformował nas inwestor rozbiórka budynków przy Gąsiorowskich nie jest jeszcze równoczesna z rozpoczęciem realizacji inwestycji..." Znaczy czekają aż się wypowiemy, puszczając PO portalach info? No w sumie też sprytny sposób by się dowiedzieć za darmo jaką infrastrukturę rozdmuchać. Takiego wała proszę państwa. Nic nie wim, nic nie umim. Ale Idiokracja już się złapała, jak czytam powyższy artykuł i powyższe wpisy. Heh.
21-09-2015 14:54:46
as
Te Ostatni Normalny a ze beda tam mieszkania to nie znaczy ze budynek moze stac pusty? No ale przeciez PO wlaczy tam swoj projekt MdM i caly metraz zostanie wykupiony przed powieszeniem "wiechy"
21-09-2015 13:11:05
albin
Ciekawe czy będą sprzedawać miejsca postojowe w tej hali. No i ciekawe, czy wjazd będzie od Gąsiorowskich, czy tą projektowaną drogą wzdłuż zjazdu na PST. Byle tylko miejsca parkingowe sprzedawali w pakiecie z mieszkaniem, bo w okolicy nie ma gdzie parkować.
21-09-2015 12:00:54
Ostatni normalny
#blacharz: to świetnie skomunikowane miejsce - jest tramwaj pod nosem. Auta to są potrzebne dla mieszkańców Plewisk i innych wiosek. #as: na rogu Glogowska/Gąsiorowskich są biura, tam mają być mieszkania. Nie bądź ignorantem! #Albańczyk: nie masz racji uchodźco.
21-09-2015 11:13:26
Albańczyk
Nie zgadzam się z autor: Ostatni normalny. To bardzo złe miejsce z punktu widzenia inwestora i potencjalnych mieszkańców. A dla Łazarzan minusem jest to, że zajmą się tym urokliwym fyrtlem. Same minusy. Tylko żeby ceny były wyzsze, bo się hołota wprowadza jak są przyjazne...
21-09-2015 11:08:48
as
Po co to?? Pewnie bedzie jakies szkaradztwo swiecace pustkami jak ten gniot na rogu Glogowska/Gasiorowskich!
21-09-2015 10:44:06
blacharz
o matko! ale gdzie oni będą parkowac? kolejne auta w centrum? przecież to już się nie da jeździć!
21-09-2015 10:19:46
Ostatni normalny
Świetne miejsce, bardzo dobre z punktu widzenia inwestora i potencjalnych mieszkańców. A dla Łazarzan plusem jest to, że wyremontują zaniedbany fyrtel. Same plusy. Żeby tylko ceny były bardziej przyjazne...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: