Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przemysław Trawa został wybrany prezesem MTP. Targami pokieruje do 2019 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przemysław Trawa został wybrany prezesem MTP. Targami pokieruje do 2019 roku
18-09-2015 00:44   Janusz Ludwiczak
Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich podjęła uchwałę o powierzeniu Przemysławowi Trawie funkcji Prezesa Zarządu MTP na okres do zakończenia bieżącej kadencji w 2019 roku. O stanowisko to ubiegali się jeszcze wiceprezes Tomasz Kobierski i Bogusław Zalewski, były prezes Targów.

Przemysław Trawa od stycznia pełnił obowiązki prezesa MTP, po tym jak z funkcji tej zrezygnował Andrzej Byrt, który został ambasadorem RP w Paryżu.

Nowy prezes poznańskich Targów jest absolwentem kierunku Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Był zatrudniony jako wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych z zakresu prawa dewizowego. Z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi związany jest od 1983 roku.

Był odpowiedzialny za kierowanie Wydziałem Ekonomicznym, później pracował jako dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych. W latach 2007 – 2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Dwukrotnie obejmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu MTP (w latach 1996 – 2007 oraz 2009 – 2014) – wyjaśnia Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jeszcze w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie mają w całości stać się własnością Miasta Poznań. Oznacza to, że Skarb Państwa przekaże samorządowi 60 proc. swoich udziałów, tym samym miasto Poznań będzie jedynym właścicielem MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują na 110 tys. m2. powierzchni ponad 80 imprez i wystaw rocznie. Tylko w ubiegłym roku wzięło w nich udział ponad 11 tys. wystawców, a wszystkie ekspozycje odwiedziło 639 221 zwiedzających (dla porównania rok wcześniej było ich 505 069. W 2014 roku przychody MTP wyniosły 141 mln 45 tys. zł.


Komentarze (1)

19-09-2015 11:43:57
morlock
"...Jeszcze w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie mają w całości stać się własnością Miasta Poznań. Oznacza to, że Skarb Państwa przekaże samorządowi 60 proc. swoich udziałów, tym samym miasto Poznań będzie jedynym właścicielem MTP...". No dobra, mając świadomość kto rządzi Naszym Miastem impikacje tego POsunięcia mogą być straszne. Zagłębie Lubińsko-Głogowskie już wie, mimo że to nie MTP. Taka prawda. I co dalej? Pewno "syndyk masy" by przejąć na prywatną własność Nasze Targi? Kumaty załapie, dureń skomentuje. Tyle w temacie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: