Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska się zapada. Tramwaje nie pojadą na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska się zapada. Tramwaje nie pojadą na Górczyn
17-09-2015 13:56   Janusz Ludwiczak
Od kilku dni zapada się podłoże pod torowiskiem na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską a Palacza - dowiedział się portal lazarz.pl. Z tego powodu tramwaje muszą jeździć na tym odcinku głównej arterii Łazarza z prędkością do 5 km/h. W przyszłym tygodniu MPK przeprowadzi pilny remont torowiska. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 3, 5 i 8. "Czternastka" zostanie zawieszona, a linia nr 19 będzie kursowała przez cały dzień.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal lazarz.pl pod koniec sierpnia zaczęło się zapadać podłoże pod torowiskiem na ulicy Głogowskiej, pomiędzy zajezdnią a skrzyżowaniem z Hetmańską. Pękła również szyna. Tramwaje na tym odcinku muszą jeździć ze zmniejszoną prędkością do 5 km/h, dlatego w przyszłym tygodniu przeprowadzony zostanie pilny remont.

Potwierdzam. Za kilka dni zaczniemy remont. Więcej informacji udzielę jutro w informacji prasowej – powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

Więcej informacji udzielił nam Zarząd Transportu Miejskiego.

Z uwagi na konieczność pilnego wykonania remontu torowiska na ulicy Głogowskiej przez 5 dni, od 23 do 27 września tramwaje linii numer 3, 5 i 8 będą kursowały zmienionymi trasami, a linia nr 19 będzie funkcjonowała przez cały dzień, a czasie szczytu komunikacyjnego z podwojoną częstotliwością – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

I tak "trójka" skierowana zostanie objazdem na Dębiec. Z kolei tramwaje linii nr 5 i 8 dojeżdżać będą tylko do przystanku Głogowska/Hetmańska. I tak "piątka" z Teatralki pojedzie przez Roosevelta i przebudowaną Kaponierę, a następnie skręci w prawo w Bukowską i przez Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego, Reymonta, Hetmańską i Głogowską powróci na Stomil. W odwrotnym kierunku pojedzie "ósemka".

Zawieszona zostanie "czternastka". W zamian tramwaje linii nr 19 będą kursować przez cały dzień, a w godzinach szczytu ze zwiększoną częstotliwością.

Na czas prowadzonych prac, od środy do niedzieli uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T14 na trasie: Górczyn - Głogowska - Rondo Kaponiera. Obsługę komunikacyjną w ciągu ulicy Głogowskiej zapewnić mają również tramwaje linii nr 3, 5 i 8.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 23 DO 27 WRZEŚNIA:

Linia nr 3:
WILCZAK – … – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

Linia nr 5:
STOMIL – … – Most Teatralny – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Roosevelta – Most Teatralny – … – STOMIL

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO – … – Most Teatralny – Roosevelta – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Fredry – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 14:
Kursowanie zawieszone

Linia nr 19:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – DWORZEC ZACHODNI Kursy tramwajów linii nr 19 będą się odbywały przez cały dzień, a dodatkowo w porannym szczycie komunikacyjnym od środy do piątku i w niedzielne popołudnie - z podwojoną częstotliwością.

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T14:
GÓRCZYN – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Głogowska – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN
Autobusy linii numer T14 na ulicy Głogowskiej będą się zatrzymywały na przystankach tramwajowych, na ulicy Roosevelta (w rejonie mostu Dworcowego) będą miały zlokalizowane przystanki przy chodniku, a w rejonie ronda Kaponiera zatrzymają się przystanku "Bałtyk" umożliwiając łatwą przesiadkę na tramwaje.
Autobusy linii nr T14 będą kursowały od środy do piątku w szczycie komunikacyjnym z częstotliwością co około 6 minut, a weekend 26-27.09 co około 8-9 minut.

Aktualizacja 18.09.2015 godz. 13:57: O dokładnych przyczynach pilnego remontu poinformowało MPK.
Musimy przeprowadzić pilny, nieplanowany remont 50–metrowego fragmentu toru na ulicy Głogowskiej. Na odcinku od węzła Głogowska/Hetmańska w kierunku Górczyna doszło do awarii torowiska. W torze remontowanym ostatnio w 1999 roku zerwały się mocowania szyny do podłoża i doszło do zniszczenia podlewu podszynowego. Prawdopodobnie jest to skutek wysokich temperatur, które wystąpiły tego lata.
Wysokie temperatury powodują naprężenia termiczne w szynach, które wywołują wydłużanie się szyn, a w konsekwencji - zerwanie mocowań. W dalszej konsekwencji ruchoma szyna spowodowała zniszczenie podlewu, a uszkodzenie rozeszło się także na odcinek toru remontowanego w 2006 roku w ramach modernizacji węzła
– tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.


Komentarze (3)

18-09-2015 00:22:34
Nieprawda
Parę lat temu był generalny remont Głogowskiej. Idioci z ZDM zamiast zamiast zrobić kompleksowy remont z wymianą i infrastruktury podziemnej wykonaniu jakieś otuliny na rury i po remoncie głogowska zapalarka się X razy zobaczcie j na chodniki jakie są wybrUszone... Chytry traci dwa razy. Idioci chciałem zaoszczędzić to teraz wydadzą 3x tyle na naprawy.... Nie można było zrobić raz a dobrze od dna po tory jak na Winorgadach? Żałosne....
17-09-2015 15:56:20
maciej
trzeba kopać metro..
17-09-2015 14:32:34
Roman
Poziom wód gruntowych się obniża, gdyż jak każdy wie mamy suszę to i matka natura bierze się do dzieła i wyrównuje pustkę powstałą po tychże wodach. Jestem ciekaw na jak długo starczy ten remont, bo jeżeli problem faktycznie leży po stronie wód, to jest to problem położony kilka metrów poniżej poziomu ulicy. Pożyjemy zobaczymy czy miałem rację.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: