Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do śniadania pączek, na podwieczorek pączek... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do śniadania pączek, na podwieczorek pączek...
19-02-2009 22:33   Janusz Ludwiczak
W Tłusty czwartek znów zjedliśmy kilka pączków. Długie kolejki tworzyły się do wielu cukierni, także do "Słodkiego Kącika", który zwyciężył w rankingu pączków Gazety Wyborczej Poznań. Pączki w tej cukierni cieszyły się aż takim zainteresowaniem, że zabrakło ich już po godz. 16, mimo iż sama cukiernia czynna jest do 18.

O słodkim obżarstwie z okazji Tłustego czwartku pisaliśmy już co prawda w artykule: Pączki, faworki i same słodkości... czyli Tłusty czwartek to już od rana ustawiały się spore kolejki do poznańskich cukierni, oczywiście po pączki.

Ranking pączków sporządziła Gazeta Wyborcza Poznań. Według testujących dziennikarzy gazety, którzy wybrali się w środę do 12 najpopularniejszych cukierni najlepszymi pączkami okazały się te z cukierni "Słodki kącik" przy ulicy Św.Marcin 26, a także cukierni Weber przy al.Wielkopolskiej 7 oraz cukierni Macieja i Aliny Liczbańskich (której sklep mieści się także na Łazarzu przy ulicy Głogowskiej 51). Nic więc dziwnego, że spore kolejki wychodzące aż na ulicę tworzyły się już od rana właśnie do "Słodkiego kącika".

Pączków w cukierni tej zabrakło już po godz. 16. Mimo iż cukiernia czynna była do 18 i wypiekała pączki na bieżąco przez cały dzień klientom nie udało się kupić pączków popołudniu wracając chociażby z pracy do domu.

Kolejne słodkie obżarstwo czeka nas już za rok, choć nie zupełnie: we wtorek podkoziołek (inaczej ostatki lub śledzik), później Wielkanoc, a już w listopadzie... rogale świętomarcińskie.

A Państwo ile zjedli dziś pączków? Które najsmaczniejsze: te z Dobskiego z Głogowskiej czy z cukierenek przy Rynku Łazarskim. Zapraszamy do dyskusji.


Komentarze (1)

20-02-2009 01:50:11
zeb
Szkoda tylko ze ten kacik nie wyglada zbyt slodko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: