Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakończył się remont chodników na Winklera, na Matejki potrwa do końca września - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakończył się remont chodników na Winklera, na Matejki potrwa do końca września
15-09-2015 09:19   Janusz Ludwiczak
Do historii przeszły krzywe i nierówne chodniki na ul. Winklera. Od teraz bezpieczniejszą drogę mają chociażby dzieci z Przedszkola nr 90. Natomiast do końca września potrwa remont chodników na ulicy Matejki. Obie inwestycje będą kosztować blisko 200 tys. zł i zostaną sfinansowane z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Remont chodników na ulicy Winklera przeprowadzono na odcinku pomiędzy Jarochowskiego a Kasprzaka, po stronie południowej (po stronie Gimnazjum nr 53 i Przedszkola 90). Inwestycja kosztowała 58 164,35 zł brutto.

Od połowy sierpnia drogowcy usuwają również stare, krzywe i nierówne płyty chodnikowe na ul. Matejki, na odcinku od Grunwaldzkiej do Konopnickiej (po stronie II LO). Z tego powodu przesunięty został przystanek "Konopnickiej n/ż". Autobusy linii nr 64 jadąc w kierunku Jeżyc i Sołacza zatrzymują się teraz na ul. Matejki pomiędzy ulicami Orzeszkowej i Konopnickiej. Remont potrwa do końca września i będzie kosztować 138 329,98 zł brutto.

Wszystkie inwestycje będą kosztować w sumie blisko 200 tysięcy złotych i zostały sfinansowane z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W przyszłym roku przebudowane mają zostać chodniki na ul. Wojskowej (na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej po stronie zachodniej) oraz na ulicy Dmowskiego (pomiędzy Rynkiem Łazarskim a Stablewskiego, po stronie wschodniej - desek). Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże odpowiednio 50 tys. zł i 150 tys. zł w ramach przyszłorocznego budżetu.


Komentarze (6)

15-09-2015 20:59:40
MIKI
A te iglaki w betonowych kształtkach do umacniania skarp - to kto wymyślił? I ten ocean kamieni zamiast zieleni. Czy to pomysły rady osiedla, mieszkańców czy geniuszy z ZDM?
15-09-2015 14:44:31
M.Ł.
Radni osiedlowi bez przypominania monitorują ten problem.
15-09-2015 13:42:27
M.
Na Kasprzaka remont chodnika nie został dokończony nawet tylko z jednej strony ulicy. W zeszłym roku remoont na odcinku przed ulicą Sczanieckiej został wstrzymany ze względu na remont i budowę nowego domu. Podobno resztę chodnika miał wyremontować deweloper. Jednak się nie udało - nowy chodnik pojawił się przed domem dewelopera i kończy się na przystanku autobusowym. Reszta została nietknięta, z tym że kawałek nowego deweloperskiego chodnika jest na innym poziomie niż ostatni odcinek starego... Czy przypadkiem radni osiedlowi nie powinni tej kwestii dopilnować?
15-09-2015 12:43:41
mp
Szkoda,że nie pomyślano o miejscach postojowych dla rodziców przywożących dzieci do przedszkola i szkoły. Teraz będą oni szukać miejsca po drugiej (niewyremontowanej) stronie ulicy Winklera i rozjeżdżać i tak w fatalnym stanie będący chodnik i blokować wjazd mieszkańcom.
15-09-2015 12:01:57
Łazarz
Na ul. Konopnickiej wyremontowano chodnik z jednej strony ulicy, podobnie jak na Matejki, Winklera, Kasprzaka .........Niestety Rada nie posiada środków w takiej kwocie która pozwoli wymienić wszystkie chodniki.
15-09-2015 09:46:54
ROBCIUL2
Witam.A na Konopnickiej dalej chodnik wyglada fatalnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: