Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konwencja programowa PO odbyła się w Sali Ziemi MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konwencja programowa PO odbyła się w Sali Ziemi MTP
13-09-2015 01:23   Janusz Ludwiczak
Obniżenie stawki PIT do 10% oraz zlikwidowanie składki na NFZ i ZUS zapowiedziała premier Ewa Kopacz podczas konwencji programowej Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w sobotę w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W Sali Ziemi MTP zebrali się wszyscy politycy partii rządzącej. Oprócz premier Ewy Kopacz na konwencji programowej pojawili się m.in. wicepremier Tomasz Siemoniak, Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska czy Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Nie zabrakło również Grzegorza Schetyny i Rafała Grupińskiego.

Wygraliśmy w Poznaniu dzięki otwartości na nowe problemy. Nie lekceważmy sondaży, ale nie przejmujmy się nimi. Róbmy swoje. Jestem głęboko przekonany, że w wyborach Polacy opowiedzą się za Polską, która dąży do europejskich standardów. Wierzę, że Polacy nie chcą państwa wyznaniowego, w którym przy pomocy służb gnębi się różne grupy – powiedział na rozpoczęcie konwencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, którzy przywitał zebranych gości.

Wprowadzenie jednolitej 10-procentowej stawki PIT oraz likwidację składki na ZUS i NFZ zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Z kolei minimalna stawka godzinowa ma wynieść nie mniej niż 12 złotych.

Zaproponujemy Polakom jednolitą stawkę podatku PIT, dużo niższą niż w tej chwili bo na poziomie 10%. Zlikwidujemy składkę na ZUS i NFZ, ale jednocześnie uporządkujemy rynek pracy. Wprowadzimy jednorodny kontrakt, który zastąpi wszystkie formy zatrudnienia. Umowy cywilnoprawne trwające ponad miesiąc oraz wszystkie formy prace regulowane Kodeksem Pracy zastąpimy jednorodnym kontraktem – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Wprowadzimy bon refundacyjny dla tych, którzy dzisiaj są obciążeni zbyt wielkimi dopłatami do leków. To jest ulga dla ludzi chorych, zarówno młodych, jak i tych starszych – dodała Prezes Rady Ministrów.


R E K L A M A

Fot: Łukasz Mikuła (1), MTP (2-7)

Komentarze (1)

13-09-2015 16:40:30
tak tak
NO teraz wiem co robi p. Mikuła absolwent LO nr II z Poznania................
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

23

lut

do 24-02-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Krajowa Wystawa Myszy Rasowych i Nierasowych
Zwiedzanie w ramach biletu wstępu do Palmiarni (10 zł normalny, 7 zł ulgowy)

27

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - Kongo

28

lut

do 01-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie Targi Książki

01

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przygody Wujka Ogórka"- impreza dla dzieci z rodzicami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: