Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konwencja programowa PO odbyła się w Sali Ziemi MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konwencja programowa PO odbyła się w Sali Ziemi MTP
13-09-2015 01:23   Janusz Ludwiczak
Obniżenie stawki PIT do 10% oraz zlikwidowanie składki na NFZ i ZUS zapowiedziała premier Ewa Kopacz podczas konwencji programowej Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w sobotę w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W Sali Ziemi MTP zebrali się wszyscy politycy partii rządzącej. Oprócz premier Ewy Kopacz na konwencji programowej pojawili się m.in. wicepremier Tomasz Siemoniak, Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska czy Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Nie zabrakło również Grzegorza Schetyny i Rafała Grupińskiego.

Wygraliśmy w Poznaniu dzięki otwartości na nowe problemy. Nie lekceważmy sondaży, ale nie przejmujmy się nimi. Róbmy swoje. Jestem głęboko przekonany, że w wyborach Polacy opowiedzą się za Polską, która dąży do europejskich standardów. Wierzę, że Polacy nie chcą państwa wyznaniowego, w którym przy pomocy służb gnębi się różne grupy – powiedział na rozpoczęcie konwencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, którzy przywitał zebranych gości.

Wprowadzenie jednolitej 10-procentowej stawki PIT oraz likwidację składki na ZUS i NFZ zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Z kolei minimalna stawka godzinowa ma wynieść nie mniej niż 12 złotych.

Zaproponujemy Polakom jednolitą stawkę podatku PIT, dużo niższą niż w tej chwili bo na poziomie 10%. Zlikwidujemy składkę na ZUS i NFZ, ale jednocześnie uporządkujemy rynek pracy. Wprowadzimy jednorodny kontrakt, który zastąpi wszystkie formy zatrudnienia. Umowy cywilnoprawne trwające ponad miesiąc oraz wszystkie formy prace regulowane Kodeksem Pracy zastąpimy jednorodnym kontraktem – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Wprowadzimy bon refundacyjny dla tych, którzy dzisiaj są obciążeni zbyt wielkimi dopłatami do leków. To jest ulga dla ludzi chorych, zarówno młodych, jak i tych starszych – dodała Prezes Rady Ministrów.


Fot: Łukasz Mikuła (1), MTP (2-7)

Komentarze (1)

13-09-2015 16:40:30
tak tak
NO teraz wiem co robi p. Mikuła absolwent LO nr II z Poznania................
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: