Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bawmy się razem" - piknikiem otworzą integracyjny plac zabaw, który powstał w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bawmy się razem" - piknikiem otworzą integracyjny plac zabaw, który powstał w Parku Kasprowicza
10-09-2015 08:38   Janusz Ludwiczak
W najbliższą sobotę Rada Osiedla Św. Łazarz organizuje piknik "Bawmy się razem", w ramach którego przygotowano wspólne zabawy integracyjne.

Impreza zorganizowana przez Radę Osiedla Św. Łazarz przy pomocy ludzi dobrej woli w Parku Kasprowicza rozpocznie się o godz. 11:00. Jest to zabawa integracyjna dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych mająca na celu pokazać, że dziecko niepełnosprawne jest sprawne ruchowo ale inaczej i nawet na placu zabaw może znaleźć chociażby dla siebie huśtawkę, z której może skorzystać – wyjaśnia Roman Modrzyński z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Piknik "Bawmy się razem" organizowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w sobotę w godz. od 11 do 13 na placu zabaw w Parku Kasprowicza.


Komentarze (8)

11-09-2015 12:54:43
Aga
Osoby które posiadają dzieci, doskonale wiedzą, że upilnowanie maluchów na placu zabaw nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza gdy jest się na nim z dwójką dzieci w różnym wieku. Dzieci to przecież istoty pełne energii, które chcą biegać, wszystkiego próbować, doświadczać. W takich miejscu jak plac zabaw, powinny mieć to umożliwione. A rodzić w takim miejscu nie powinien chodzić za dzieckiem krok w krok i pilnować, aby nie razić go na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy też o tym, że plac odwiedzają dzieci z okolicznych przedszkoli, gdzie panie opiekunki nie mają możliwości indywidulanego pilnowania każdego dziecka. Jeżeli miejsce nie jest dobrze zaprojektowane, wystarczy chwila nieuwagi, i może zdarzyć się nieszczęście. I nie ma tu znaczenia, czy dziecku wytłumaczymy jak się zachowywać, czy nie. Gdyby plac nie wzbudzał obaw rodziców, zapewne nie byłoby tej dyskusji.
11-09-2015 08:29:45
monika
Panie Adamie pan cchyba żartuje, ktośma pilnować pana dziecko bo jest pan zmęczony? Oczywiście ma pan do tego prawo proszę zatrudnić nianię. Ja wracam po 8 -9 h pracy i mającttrójkę dzieci znajduje siłyzżeby pilnować swoich dzieci. Nie dziwię się że na placu jest jak jest
10-09-2015 18:02:01
emeryt
Korzystam z urządzeń na placu zabaw ze swoją wnuczką sporadycznie, ponieważ w ciepłe dni tłok niesamowity.Co do użytkowania urządzeń dla dzieci niepełnosprawnych przez dzieci zdrowe to winni są rodzice-analfabeci. Niestety rozmieszczenie sprzętów na placu jest zbyt gęste - powinna być wyznaczona większa powierzchnia. Niestety niektórzy radni bardziej myślą o czworonogach niż o dzieciach.
10-09-2015 15:25:30
łazarzanka
Mam tylko jedno pytanie do tych wszystkich, którzy stawiają tu zarzuty: gdzie są rodzice tych narażonych na rzekome niebezpieczeństwo dzieci. Czy tak trudno poświęcić chwilę dziecku, wytłumaczyć mu zagrożenia i przypilnować. I dlaczego mniejsze dzieci korzystają ze sprzętów dla tych większych- rodzić pozwala, bo ma święty spokój a jak coś się stanie - to radni osiedlowi winni. Rodzice, proszę, włączcie myślenie i odpowiedzialność za swoje pociechy.
10-09-2015 14:54:09
adam
Radni osiedlowi powinni mieć dyżury na placu zabaw i pilnować huśtawek. Z rana emeryci i bezrobotni, popołudniami pracujący. W nocy też by mogli mieć jakieś dyżury.W końcu z naszych podatków te huśtawki. Człowiek normalny na plac zabaw dla relaksu idzie,a nie żeby jeszcze po pracy dzieciaka musiał pilnować!
10-09-2015 14:37:19
Rodzic
Niestety plac nie jest dobrze przemyślany: a) Z podjazdu dla niepełnosprawnych wybiega się wprost pod huśtawki dla większych dzieci, które potrafią naprawdę mocno się huśtać. b) Huśtawka dla niepełnosprawnych, na której bujają się sprawne dzieci, też stanowi duże zagrożenie dla tych mniejszych, z uwagi na swą metalową i ciężką konstrukcję. c) Schody prowadzące na nową zjeżdżalnię są bardzo strome i wysokie, dodatkowo w razie potknięcia, mniejsze dzieci nie mają się czego złapać, ponieważ barierka jest wysoka i obudowana plastikiem od góry do dołu. Gdyby sprzęty były inaczej rozstawione, oraz byłby podział na część dla maluchów i starszaków, placyk byłby naprawdę fajny. W obecnym stanie trudno go uznać za miejsce bezpieczne dla dzieci.
10-09-2015 10:38:37
Michał P
I huśtawką dla niepełnosprawnych gdzie huśta się nawet 5 dzieci na raz,a rodzice jeszcze im pomagają.
10-09-2015 10:16:27
x
Może ktoś z twórców placu zainteresuje się huśtawką dla sprawnych, któa stoi na samym środku? Nie jest niczym ogrodzona, huśtają się na niej starsze dzieci, nieaz bardzo wysoko, a inne dzieci przechodzą z jednej strony placu na drugą tuż obok. Ktoś nie zauważy zagrożenia i nieszczęście gotowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: