Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarski radny zostanie najlepszym motorniczym? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarski radny zostanie najlepszym motorniczym?
10-09-2015 08:09   Janusz Ludwiczak
Już po raz szósty MPK organizuje konkurs na najlepszego motorniczego, którego celem jest doskonalenie umiejętności, podniesienie kwalifikacji oraz poprawa bezpieczeństwa przewozów. Swojego tramwajarza będą mogli wybrać również pasażerowie. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody, m.in. kwartalne sieciówki. Jednym z motorniczych, który ubiega się o miano najlepszego tramwajarza jest Roman Modrzyński, który w MPK pracuje od 2003 roku, a także jest członkiem Rady Osiedla Św. Łazarz.

Od jedenastu już lat przeprowadzamy konkursu dla prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej, naprzemiennie dla kierowców autobusów i motorniczych. Organizujemy je po to, by zwrócić uwagę mieszkańcom Poznania jaka jest ich praca – przekonuje Wojciech Tulibacki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Podstawowym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności zawodowych i wiedzy motorniczych z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego, także w zakresie instrukcji służbowej i regulaminu przewozów, podniesienie kwalifikacji zawodowych i kultury jazdy, zwiększenie społecznego zaufania i podkreślenie zaangażowania miejskiego przewoźnika.

Do konkursu mogli zgłaszać się motorniczowie, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie byli karani naganą, nie budzili zastrzeżeń w codziennej pracy, a także nie byli winni kolizji czy wypadku z winy motorniczego.

Do pierwszego etapu zgłosiło się w sumie 26 osób, w tym siedem pań. Wszyscy motorniczowie przeszli sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy medycznej, regulaminu przewozów. Do drugiego etapu, który rozpoczynamy 7 września, zakwalifikowało się 10 osób. Każdy z motorniczych będzie obserwowany przez członków Koła Naukowego "Logistyka" przy Politechnice Poznańskiej i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. 3 października w zajezdni Franowo odbędzie się wielki finał, w trakcie którego przeprowadzony zostanie egzamin praktyczny w zakresie techniki jazdy. Pojawi się również tajemniczy pasażer. Będziemy chcieli sprawdzić jak dany motorniczy będzie reagować w nietypowej sytuacji. Ocenią to psycholodzy – objaśnia Janusz Szawłowski, zastępca Dyrektora Naczelnego MPK ds. Przewozów.

Do udziału w plebiscycie zapraszamy również pasażerów. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, wypełnić formularz i uzasadnić swój wybór. Przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody, wśród których są trzy kwartalne bilety okresowe – dodaje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Jednym z uczestników konkursu jest Roman Modrzyński, który motorniczym jest od 2003 roku. Jest również społecznikiem, działa na rzecz Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK, a także jest członkiem Rady Osiedla Św. Łazarz.

Motorniczym jestem od dwunastu lat. Każdy dzień pisze inną historię. Lubię wyzwania. Ciekawym momentem była dla mnie kampania podczas Euro 2012 czy tramwaj Św. Mikołaja, który prowadziłem w stroju gwiazdora. Startuje w konkursie, bo chciałbym pokazać pasażerom, że nie zawsze wszystko zależy od prowadzącego tramwaj czy autobus. Często musimy myśleć za innych uczestników ruchu drogowego – powiedział Roman Modrzyński.

Co ciekawe codziennie podczas dłuższej zmiany motorniczy pokonuje ponad 100 kilometrów. Myślę, że przejechałem już ponad 300 tysięcy kilometrów – dodaje Roman Modrzyński.

Głosowanie na najlepszego motorniczego odbywać się na stronie internetowej www.mpk.poznan.pl do 30 września. Finaliści popiszą się umiejętnościami zawodowymi na placu manewrowym. Oceniane będą umiejętności płynnej jazdy, precyzję zatrzymywania tramwaju, profesjonalizm w obsłudze klienta i umiejętność reagowania w nietypowych sytuacjach oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.


Komentarze (15)

11-09-2015 09:05:47
Ujarany
Panie Modrzyński, skoro faktycznie wszyscy uczestnicy tak robią to o kant d... taki plebiscyt. Wygranego ogłosić tylko na podstawie faktycznych umiejętności, a resztę cyrku odpuścić, bo nie jest uczciwa - tak jak wspomniałem, głosują znajomi, a nie pasażerowie. Ktoś może być kierowcą tysiąclecia, ale bez konta na FB nie ma szans na wygraną.
10-09-2015 23:35:55
M.Łazarz
Bardzo proszę nie obrażać radnych nie znając ich pracy. Szanuję działania Romana i jego aktywność nie jest żadną przeszkodą wręcz przeciwnie wspólnie wiele robimy."Modrzyński i pani Glapa są jedynymi osobami w radzie, którym chce się robić cokolwiek innego oprócz przekładania papierków i poruszania się w obrębie ustawowo określonych zadań" . Ciekawi mnie skąd te informacje Proszę mi pokazać chociaż jedno zadanie zgłoszone na sesji i zrealizowane bezpośrednio przez radną G.Pisać na FB można wiele i co dalej.Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć co robią radni proszę zapoznać się z protokołami posiedzeń ,są dostępnie w internecie i zobaczyć czy informacje z FB są spójne z tym co radni zgłaszają na sesjach.Zapraszam także na sesje Rady są otwarte.
10-09-2015 20:50:06
JS
Ot typowa polska mentalność. Modrzyński i pani Glapa są jedynymi osobami w radzie, którym chce się robić cokolwiek innego oprócz przekładania papierków i poruszania się w obrębie ustawowo określonych zadań. Robią w radzie ferment - pozytywny, i dlatego wzbudzają taką niechęć. Bardziej pasowaliby do rady naramowickiej - tam aż buzuje od pomysłów i niekonwencjonalnych działań. W łazarskiej beton zastygły nie robi nic poza obrażaniem się i strzelaniem fochów. Rada łazarska doskonale pasuje do minionej epoki. P. Modrzyński i p. Glapa mają energię, która nie w smak stetryczałym radnym. Jeśli nie mogą, bo są blokowani, działać w ramach rady osiedla, to robią wiele rzeczy poza nią. I dlatego to oni są widoczni. A łapanie kilku srok za ogon, to zarzut bez pokrycia. Ile imprez, które Modrzyński wymyślił i załatwił tyle się udało. Choć pod niektóre rada też się podczepiła wypinając pierś do orderów :)
10-09-2015 19:57:25
emeryt
Do Łazarzanin - co za wielkie osiągnięcia mają p.Glapa i Modrzyński. Swego czasu wszyscy chwalili p.Wośkowiaka a dzisiaj co?. Większość z tych ludzi traktuje prace w RO jako odskocznię do "góry".
10-09-2015 18:08:21
emeryt
Mam nadzieję, że redaktor nie skończy na prezentacji jednego motorniczego. MPK znajduje się na Łazarzu i oczekuję prezentacji pozostałych uczestników konkursu.
10-09-2015 17:56:17
Łazarzanin
Radzie jest nie w smak, że od kiedy Modrzyński i Glapa w niej są, radni muszą chociaż udawać, że coś robią. Żle to wygląda na tle innych nierobów z rady faktycznie.
10-09-2015 17:34:54
Kasia
Powinniście się uczyć od Pana Romana, że mu się chce. On nie spędza czasu przed telewizorem z piwem w ręce tylko działa. Jest wszędzie, i tam gdzie jest, wszystko się udaje! Dziwne co? Ludzie puknijcie się w łby zanim coś napiszecie. A Wirtualny Łazarz to od początku do końca jego zasługa i pomysł. Facet ma upór i determinację. Brawa powinny być, a nie bezsensowny hejt! A kto hejtuje w komentarzach, wystarczy spojrzeć po grupie łazarskiej na facebooku, wciąż ci sami ludzie, którym nic w życiu nie wyszło i muszą sobie na kimś odbić. Wstyd! Wiecie co, życzę, żeby wygrał, żeby się hejterzy pozamykali i zajęli swoim żałosnym życiem, a nie czyimś.
10-09-2015 17:29:02
Magda
Skąd u Was tyle nienawiści? Typowa polska mentalność... zazdrość??
10-09-2015 17:02:51
bebe
bo pan modrzynski jest juz wszedzie, dziwne, ze nie ma go jeszcze u mnie w lodowce. rada osiedla, mpk, restauracje, wirtualny lazarz, otwarta strefa kultury, krag... a to, ze wygra on konkurs nie mam watpliwosci, ma juz elektorat,ktory na niego zaglosuje. dobrze, ze ten pan nie dostal sie w listopadzie do rady miasta
10-09-2015 16:28:26
Hania
Ja tez nie rozumiem dlaczego ludzie, jakas czesc, nie daza pana Modrzynskiego sympatia ??? Nie rozumiem, jak zazdroscicie to sie wezcie za prace motorniczego i za prace radnego a nie tylko stala krytyka i jakies aluzje lub wrecz oskarzenia. Jak ma byc w spoleczenstwie dobrze jak ludziom malo co i malo kto sie podoba ??? Spoleczenstwo jest do luftu i maku, mam wiele lat i pisze to z pelna swiadomoscia, spoleczenstwo jest zerowe.
10-09-2015 15:50:33
Xyz
Ciekawe komu przeszkadza aktywność pana Romana komuś z Rady czy panu pewnej pani...
10-09-2015 12:03:20
pasażer
Roman Modrzynski jest radnym i ma wygrać konkurs?Chyba coś jest nie hallo.wszedzie sie pcha i łapie kilka srok za ogon może niech się skupi na jednym a porządnie.
10-09-2015 11:24:08
Roman Modrzynski
Gdyby Pan czytał post wyżej to widać ze gram uczciwie. Proszę zobaczyć na profile uczestników każdy tak robi, s do hejtu się przyzwyczaiłem
10-09-2015 09:03:29
Roman Modrzynski
W uzupełnienie informacji dodam, że z Łazarza jest też Szymon Nowakowski
10-09-2015 08:59:38
Ujarany
Modrzyński wygra, bo ma najwięcej followersów na Facebooku. Kampanię promocyjną już w tym temacie rozpoczął, więc głosować będą głównie znajomi, a nie pasażerowie. Uczciwy ten plebiscyt niesamowicie. Ciekawe czy temu Panu nie jest głupio przed kolegami z pracy, że tak ich oszuka?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: