Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla przeznaczyła 300 tys. zł na remonty w szkołach i chce przejść naziemnych na Kaponierze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla przeznaczyła 300 tys. zł na remonty w szkołach i chce przejść naziemnych na Kaponierze
09-09-2015 08:14   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 300 029 złotych na remonty w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach. Łazarscy radni podjęli również uchwałę o przystąpieniu do tzw. "koalicji śródmiejskiej". Pierwszym efektem współpracy łazarskiego samorządu z innymi śródmiejskimi radami osiedli jest podjęcie uchwały w sprawie utworzenia naziemnych przejść dla pieszych na przebudowywanym Rondzie Kaponiera.

Na początku siódmej już sesji, która odbyła się 27 sierpnia łazarscy radni omówili projekt remontu chodnika wraz z ochroną zieleni i poprawą warunków siedliskowych drzew na ul. Chociszewskiego. Projekt zakłada zastąpienie gumowych krawężników (z opon) granitowymi. Sam chodnik ma być z kostki kamiennej. Wyniesiona ma zostać również opaska, odgradzająca jezdnię od chodnika. Sama nawierzchnia na ul. Chociszewskiego nie zostanie jednak wyremontowana, a istniejąca tam kostka brukowa podobnie jak na Kolejwoej według zaleceń konserwatora zabytków ma zostać zachowana.

Rada Osiedla Św. Łazarz zapoznała się również z projektem budowy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Winklera. Wyłonione w przetargu przez ZDM biuro projektowe przygotowało pięć wariantów. Każdy z nich zakłada wybudowanie wysepki dla pieszych na jezdni w kierunku Górczyna. Obydwa projekty będą szerzej omawiane na jednym z najbliższych posiedzeń Komisji Infrastruktury i Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni podczas ostatniej sesji przyjęli również uchwałę w sprawie ustalenia listy zadań remontowych w placówkach oświatowych na 2016 r. W sumie na inwestycje w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach Rada Osiedla Św. Łazarz mogła przeznaczyć 300 029 złotych. Najwięcej środków (41 360 zł) otrzyma Szkoła Podstawowa nr 26 przy ul. Berwińskiego na wymianę stolarki okiennej, niedrożnych odcinków kanalizacji oraz remont auli, a także Gimnazjum nr 33 (40 449 zł) na wymianę starej instalacji elektrycznej na drewnianych strychach budynków i remont sal. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 69 otrzyma 39 960 zł na remont dachu.

Lista potrzeb remontowych placówek oświatowych - 2016 r. {POBIERZ PDF}

Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła również uchwałę o przystąpieniu do tzw. "koalicji śródmiejskiej". Powołały ją radni osiedlowi z całego śródmieścia. W skład koalicji śródmiejskiej weszły rady osiedli: Stare Miasto, Jeżyce, Wilda, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria i właśnie Św. Łazarz. Celem koalicji śródmiejskiej jest wspólne rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem, komunikacją, zielenią czy nielegalnym hazardem.

Okazuje się, że mamy wspólne problemy. Z Wildą, Jeżycami i Starym Miastem łączą nas kwestie parkingowe, zieleni, komunikacji miejskiej czy wymieraniu ulic handlowych. Wspólnie można więcej, dlaczego więc nie połączyć sił – zaznaczył Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jednym z pomysłów, z którym wyszła Wilda jest sprawa śmietników na rynkach i targowiskach. Pojawił się pomysł, by na Rynkach: Wildeckim, Łazarskim, Jeżyckim, Bernardyńskim, Wielkopolskim i innych pojawiły się podziemne pojemniki do zielonych odpadów – dodała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jednogłośnie Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę o przystąpieniu do koalicji śródmiejskiej. Pierwszym efektem współpracy łazarskiego samorządu z innymi śródmiejskimi radami osiedli jest podjęcie uchwały w sprawie utworzenia naziemnych przejść dla pieszych na przebudowywanym Rondzie Kaponiera.

Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie uchwaliła projekt uchwały w sprawie zmian w realizowanym obecnie projekcie przebudowy Ronda Kaponiera.

"Popiera się społeczną propozycję poprawy projektu przebudowy Ronda Kaponiera, zmierzającą do poprawienia komfortu ruchu pieszego i rowerowego na rondzie, w tym w szczególności: wyznaczenie przejść dla pieszych w poziomie jezdni, umożliwienie pieszym przechodzenia między naprzeciwległymi peronami (bez konieczności pokonywania długiej drogi przez przejście podziemne), umożliwienie rowerzystom pokonywania ronda na wprost jednoetapowo" – czytamy w projekcie uchwały.

Szczegółowe projekty uchwał zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Uchwały i frekwencja » Sesja VII (zwyczajna) 27.08.2015


R E K L A M A

Komentarze (8)

11-09-2015 12:23:12
XK
To w takim razie, czy Rada Osiedla wnioskuje o remont sali gimnastycznej obu szkół do UM? Czy jak to zwykle u nas bywa, jest to zwykła spychologia? Jakie będą dalsze kroki Rady Osiedla w tej sprawie?
10-09-2015 15:49:28
Tomek
Okazuje się, że 6-cio letnia przebudowa Kaponiery była zbędna, bo na końcu i tak ruch będzie odbywał się po ulicy:) To jest ten "gospodarny Poznań":) HAHA
10-09-2015 10:10:03
x
Przejścia naziemne na Kaponierze? To po co jest całe podziemie??? Kolejna galeria handlowa?
10-09-2015 08:35:35
M.Łazarz
Organizacja ruchu na rondzie Kaponiera bezpośrednio rzutuje na organizację ruchu na ul. Głogowskiej i Bukowskiej. Kluczowe jest także znaczenie tego ronda jako węzła komunikacyjnego i przesiadkowego oraz bramy między Łazarzem, Jeżycami a Starym Miastem .A Łazarz swoimi granicami jest w bezpośrednim sąsiedztwie Kaponiery ( Bukowska ). Radni Osiedla znają problemy sali gimnastycznej (balonu) przy Zespole Szkół nr 8 , ale inwestycja ta związana z naprawą dachu sali gimnastycznej przekracza możliwości finansowe wynikające z budżetu Osiedla. Zadanie to powinien zrealizować organ prowadzący placówki - Urząd Miasta Poznania.
09-09-2015 14:18:43
mak
Obie szkoły należą do Łazarza. Zgadzam się z Tonny'm po co się wtrącać do Kaponiery? Zajmijmy się swoim podwórkiem czyli Łazarzem i tym co tu jest i co można wyremontować. Żeby młodzi ludzie chcieli tu mieszkać i mieć dzieci musi być sprzyjająca infrastruktura ku temu w tym: szkoły, przedszkola, place zabaw i to takie, które się nie sypią ze starości ...
09-09-2015 13:37:38
tonny
A co Łazarz ma do Kaponiery????
09-09-2015 12:04:08
marek
racja tylko czy to jeszcze Łazarz? Mi się wydaje, że chyba Górczyn?
09-09-2015 10:19:12
moro
Balon w gimnazjum 53 i SP69 jest w katastrofalnym stanie! To 2 szkoły, które korzystają z tego samego obiektu. Dlaczego Rada Osiedla nie chce jego remontu? Jak długo jeszcze dzieci i sportowcy mają trenować w takich prowizorycznych warunkach?! Proponuję aby może radni się tam przeszli osobiście i zobaczyli: ze dach przecieka, ze zimą jest zimno (dzieci ćwiczą w swetrach, rękawiczkach i czapkach) a latem niemiłosierne upały nawet do 40 st.C, ze wszędzie jest grzyb i stęchlizna. Jak długo jeszcze można ćwiczyć w takich koszmarnych warunkach? Jakbyśmy się cofnęli do XIX w. Balon-namiot jest wykorzystywany na okrągło przez cały rok. Dzieci nawet latem mają treningi, to przecież nie to samo co w innych szkołach ...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: