Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia w Parku Kasprowicza otwarta jeszcze we wtorek. POSiR ogłosi konkurs na nowego zarządcę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia w Parku Kasprowicza otwarta jeszcze we wtorek. POSiR ogłosi konkurs na nowego zarządcę
01-09-2015 07:52   Janusz Ludwiczak
1 września ostatni dzień czynna będzie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Na pożegnanie sezonu bilety wstępu kosztować będą jedynie 5 złotych. POSiR planuje również remont niecki basenu, a także inne inwestycje. W październiku ogłoszony zostanie również konkurs na nowego dzierżawcę kompleksu.

W ubiegłym roku baseny przy Arenie odwiedziło 17 420 miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. W tym roku z kompleksu skorzystało blisko 15 tysięcy osób. W upalne dni, kiedy temperatura przekroczyła 35°C z obiektu korzystało ponad tysiąc osób. W jeden upalny sierpniowy weekend z kąpieliska przy Arenie skorzystało nawet 2 600 osób.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza wyjątkowo będzie czynna jeszcze dzisiaj.

Obiekt miał być otwarty do 31 sierpnia, ale na wtorek zapowiada się piękna pogoda i dzieci po rozpoczęciu roku szkolnego będą miały czas, aby przyjść i popływać. Basen otwarty będzie więc do 1 września. Tego dnia bilet dla dzieci będzie tańszy - 5zł – zapowiada Błażej Daracz, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W sierpniu dwukrotnie w dużym basenie pojawiła się brudna woda. Najpierw trzy tygodnie temu zamiast przezroczystej woda w basenie była zielona, a dno było klejące, o czym informowaliśmy 13 sierpnia. Dzierżawca obiektu postanowił wymienić wodę i oczyścić dno basenu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Pod koniec lipca 2014 r. woda w dużym basenie zamiast przezroczysta również była zielona. Na dnie basenu tworzyły się osady i odpadała farba. Z kolei kilka dni temu woda w dużym basenie znów była brudna, o czym więcej pisaliśmy 27 sierpnia. POSiR chce poszukać nowego dzierżawcy obiektu. Planowane są również kolejne inwestycje.

Umowa z obecnym zarządcą wygasa po sezonie. Prawdopodobnie w okolicy października-listopada zostanie ogłoszony konkurs na nowego dzierżawcę. Posiadamy środki na nieduży remont, prawdopodobnie przejdzie go duża niecka. W planach mamy większe remonty niecek, filtrowni i budynku socjalnego z szatniami. Czy do tego dojdzie zależy od Rady Miasta Poznania, która uchwala budżet – wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Podobny problem z pływalnią letnią miał Wrocław. Pływalnia letnia przy ul. Wejherowskiej została nie tylko wyremontowana, ale miastu udało się pozyskać środki na zbudowanie krytego basenu ze zjeżdżalniami, saunami i jacuzzi. Budowa kompleksu ma kosztować 70 mln zł, z czego połowę kosztów pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Miejski radny Bartosz Zawieja uważa, że miasto może wybudować kryty basen w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego lub starać się o środki z budżetu Totalizatora Sportowego.

Kompleks pływalni w Parku Kasprowicza powinien być zachowany. Obawiam się, że w ciągu najbliższych lat miasta nie będzie stać na budowę nowego krytego basenu, niemniej można starać się o środki zewnętrzne chociażby z funduszu Totalizatora Sportowego – powiedział Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania, członek Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.


R E K L A M A

Komentarze (4)

01-09-2015 19:49:14
emeryt
Pani radna Dudziak do dzieła. Noże obiecanki uda się zrealizować.
01-09-2015 13:48:47
kaśka
@ania: A upomniałaś się, że są po 5 zł? To tylko pokazuje, że POSiR powinien po 1) zmienić zarządcę, po 2) wziąć się w końcu za ten obiekt
01-09-2015 13:22:16
ania
Niestety bilety były po 7 zl dla dzieci
01-09-2015 12:26:48
morlock
Mama: dzieś tak duuugo był? Ja: kopałem se pod szkołą (SP34). Mama: To dlaczego masz czerwone oczy jak po chlorze? Się wydało. Mama wie. I szach mat prostasie ! To samouczek dla was Wiochny. Nie ma za co. :-). Pozdrawiam. morlock
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: