Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trójką" z Łazarza na deptak bezpośrednio w 10 minut. Do Ronda Starołęka tylko wahadłem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trójką" z Łazarza na deptak bezpośrednio w 10 minut. Do Ronda Starołęka tylko wahadłem
01-09-2015 00:56   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku można z Łazarza bezpośrednio dojechać jednym tramwajem na Dworzec Główny i Półwiejską. Wprowadzony został również zasadniczy rozkład jazdy, tramwaje i autobusy częściej podjeżdżają na przystanki. Jednak do połowy września wzdłuż ulicy Hetmańskiej, od Głogowskiej do Ronda Starołęką będą kursować tramwaje wahadłowe.

Tramwaje i autobusy jeżdżą częściej

Od poniedziałku tramwaje i autobusy częściej podjeżdżają na przystanki. Wprowadzony został zasadniczy, czyli zimowy rozkład jazdy. Bimby wszystkich linii z wyjątkiem "trójki" i "jedenastki" w dni robocze w godz. 6:30-9:00 oraz od 14:00 do 19:00 będą kursować co 10 minut, w godz. od 9 do 14 co 12 minut, a po godz. 19 co 20 minut. Z kolei autobusy linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 82 i 93 w dni robocze w godzinach szczytu (od 6 do 9 oraz od 14 do 19) zamiast co kwadrans będą kursować co 12 minut.

Równocześnie po wakacyjnej przerwie na trasę powróciła "dziewiętnastka". Tramwaje linii nr 19 będą kursować w dni robocze od 6:30 do 9:00 co 10 minut oraz w niedziele i święta od 16:00 do 21:00 co 20 minut na trasie z Os. Sobieskiego trasą PeSTki do pętli przy Dworcu Zachodnim.


PeSTka na stałe przez Dworzec Zachodni, "piętnastka" wydłużona do Junikowa

Od poniedziałku tramwaje linii nr 12 i 14 na stałe, codziennie bez żadnych ograniczeń jeżdżą przez Głogowską, Zachodnią, Dworzec Zachodni i "dolną" trasą PeSTki na os. Sobieskiego.

ZTM wydłużył również kursowanie tramwajów linii nr 15 do Junikowa - w dni robocze w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnych (czyli w godz. 6:30-9:00 oraz 14:00-19:00).


Powraca "siódemka". Do Ronda Starołęką tylko "wahadło"

Od poniedziałku tramwaje znów dojeżdżają do Rynku Jeżyckiego - przez Zwierzyniecką i Kraszewskiego oraz fragmentem ulicy Dąbrowskiego. ZTM zlikwidował linię nr 27, której funkcjonowanie przejmą linie nr 2 i 7 (były zawieszone od 11 maja).

Na stałą trasę - przez ul. Kraszewskiego powróciły autobusy linii nr 64.

Równocześnie rozpoczął się remont zwrotnic na Rondzie Starołęką. Swoją trasę zmieniła "jedynka", która do 15 września będzie jeździć objazdem przez Wildę, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje i Zamenhofa. Wzdłuż ulicy Hetmańskiej uruchomiona została wahadłowa linia nr 21, która co 6 minut kursuje pomiędzy Głogowską a Rondem Starołęka. Z kolei "siódemka" została skierowana objazdem z Dębca przez 28 Czerwca 1956 r., Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Kaponierę, Roosevelta i Dąbrowskiego do Rynku Jeżyckiego.

Ponadto przywrócone zostało kursowanie "jedenastki", jednak w skróconej relacji z Piątkowskiej do przystanku: Głogowska/Hetmańska.


"Trójką" z Łazarza dojedziemy na Dworzec Główny i pod Browar

Jak już informowaliśmy mieszkańcy Górczyna i Łazarza, przedstawiciele Szkół Podstawowych oraz Rady Osiedli: Święty Łazarz i Górczyn od ponad 20 lat wnioskowali o uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej do Dworca Głównego, Starego Browaru i AWF. Jeszcze w 1993 roku mieszkańcy Górczyna i Łazarza mogli bezpośrednio dojechać na deptak. Więcej w artykule: Po 20 latach starań będzie stałe bezpośrednie połączenie tramwajowe z Łazarza na Półwiejską.

ZTM postanowił wydłużyć trasę "trójki" ze Śródki przez Rondo Rataje, Królowej Jadwigi i Most Dworcowy na Górczyn.

Planujemy "pilotażowo" zmienić trasę linii nr 3. Chcielibyśmy wydłużyć ją ze Śródki, przez Rondo Rataje, ul. Królowej Jadwigi, Most Dworcowy i ul. Głogowską do Górczyna. Pojazdy na tej linii kursować mają tylko w dni robocze w godz. 6.00 – 19.00, z wyjątkiem okresu letniego – wyjaśniała Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Tramwaje linii nr 3 będą do Półwiejskiej jeżdżą jedynie tylko w dni robocze w godz. od 6:30 do 19:00 z częstotliwością co 20/24 minuty (na przemiennie z "jedenastką").

Co ciekawe z Łazarza do Starego Browaru i Multikina można dojechać również tramwajem linii nr 1, który ze względu na remont torów na Rondzie Starołęka do 15 września będzie kursować objazdem przez Wildę.

Wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej zaznaczyliśmy na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl


ZMIANY W KOMUNIKACJI OD PONIEDZIAŁKU, 31 SIERPNIA:

Linia nr 1:
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Górna Wilda - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka (tunel) - Szwedzka - FRANOWO

Linia nr 3:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Poznań Główny - Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Ostrów Tumski - Estkowskiego - Małe Garbary - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK

Linia nr 7:
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - RYNEK JEŻYCKI.
Powrót przez Kraszewskiego, Zwierzyniecką i Rondo Kaponiera.

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA - Winiary - Sołacz - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia nr 12:
STAROŁĘKA - ... - Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 15:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Grunwaldzka - JUNIKOWO (w dni robocze do godz. 6:30, od 9:00 do 14:00, od 19:00 do 23 oraz w soboty, niedziele i święta przez cały dzień skrócona do Budziszyńskiej).

Linia nr 18:
FRANOWO - ... - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - RYNEK JEŻYCKI
Powrót przez Dąbrowskiego i Roosevelta.

Linia nr 19:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - DWORZEC ZACHODNI

Linia wahadłowa nr 21:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA

Linia nr 27:
Zostaje zlikwidowana. Jej funkcjowanie przejmuje linia nr 2 i 7.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

22

cze

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Giełda modelarska samochodów

30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: