Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca października powstanie przejście dla pieszych od przystanku na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca października powstanie przejście dla pieszych od przystanku na Dworzec Główny
29-08-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na "Budowę przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej". "Zebra" od przystanku tramwajowego do Dworca Głównego ma powstać do końca października.

Jak informuje magistrat wykonawcą prac będzie wyłoniona w przetargu firma SEM Zakład Elektrotechniczny Jakub Maćkowiak, Stefan Maćkowiak Sp. j. Koszt zadania to 426.072,00 złotych. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest uzyskanie wymaganych zgód i uzgodnień dotyczących m.in. zajęcia pasa drogowego czy tymczasowej organizacji ruchu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, wniosek Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania dotyczący poszerzenia chodnika kosztem pozostałych fragmentów jezdni (gdzie zaprojektowano granitowe lub kamienne opaski), zostanie ponownie rozpatrzony na etapie wykonywania robót budowlanych. Należy jednak zastrzec, że realizacja postulatu SIdP jest uwarunkowana możliwościami technicznymi, np. mocowaniem barier sprężystych czy kwestiami bezpieczeństwa, jak np. widoczność. – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Roboty budowlane mają rozpocząć się 15 września. Przejście dla pieszych ma być gotowe do końca października.

Po zakończeniu prac podróżni będą mieli szybciej i łatwiej dotrą z przystanku tramwajowego do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, bez konieczności pokonywania przejścia podziemnego. Bezpieczne przejście przez torowisko tramwajowe i jezdnię z dwoma pasami ruchu zapewni sygnalizacja świetlna – dodaje Hanna Surma.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: