Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu jest zielono - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu jest zielono
22-08-2015 14:57   Janusz Ludwiczak
117 obiektów przez 76 osób i instytucji zostało zgłoszonych do łazarskiego etapu 22. edycji konkursu "Zielony Poznań". Rada Osiedla Św. Łazarz do etapu miejskiego zgłosiła pięć obiektów, w tym zieleniec przy II LO oraz dwa balkony i dwa przydomowe ogrody.

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 117 zgłoszeń do 22. edycji konkursu "Zielony Poznań". Najwięcej, bo aż 58 zgłoszeń dotyczy podwórek i zieleńców.

Do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 117 obiektów przez 76 osób prywatnych i instytucje. Otrzymaliśmy 58 zgłoszeń w kategorii zieleńce, zielone podwórka i kwietniki (kategoria A), 44 zgłoszenia w kategorii balkony, loggie i okna (kategoria B) oraz 15 w grupie ogrody przydomowe (kategoria C). Zgodnie z regulaminem do etapu miejskiego mogliśmy wytypować pięć obiektów do oceny przez komisję miejską i ten limit wykorzystaliśmy – wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszony został m.in. zieleniec przed II LO przy ul. Matejki, a także dwa balkony i dwa przydomowe ogrody zgłoszone przez mieszkańców Łazarza. Oficjalne wyniki 22. edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w listopadzie. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu, od 1994 do 2013 r. włącznie wzięło udział 54 526 uczestników. W każdej edycji liczba zgłaszanych obiektów zielonych wzrasta. W 2013 r. oceniono ich aż 5103. Zgłaszane obiekty charakteryzują się coraz bardziej pomysłowymi rozwiązaniami projektowymi i różnorodnością elementów architektury ogrodowej. Taka sytuacja cieszy organizatorów konkursu. Duża aktywność poznaniaków na rzecz tworzenia zielonych terenów tak w miejscu zamieszkania, jak w otoczeniu miejsca pracy, wpływa znacząco na estetykę miasta i poprawę jakości życia w Poznaniu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań" Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 115 zgłoszeń od 80 osób prywatnych i instytucji. W etapie miejskim ogród znajdujący się przy pawilonie 15 na terenie Targów zajął II miejsce w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne. Natomiast Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald otrzymało wyróżnienie za stworzenie zieleńca przy wieżowcu na ul. Stablewskiego 5/7.

W ciągu ostatnich czterech lat, od 2011 do 2014 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 437 obiektów, z czego 199 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 168 - w kategorii balkony, loggie i okna, 65 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.


Komentarze (3)

23-08-2015 10:54:04
M.
Niektórzy starają się żeby było ładniej, zielono i przez to zdrowiej, a inni niszczą to co robia inni. Po ostatnich burzach jacyś sprawni intelektualnie inaczej postanowili "odzyskać" swoje miejsca parkingowe. Np. na ul. Matejki (następna przecznica za kościołem Św. Anny) jedno drzewko posadzone rok lub dwa lata temu "złamało się" kilka centymetrów nad ziemią. Piszę "złamało się" w cudzysłowie, bo wyraźnie można było zobaczyć, że drzewko zostało ścięte. Po kilku dniach "poluzował się" jeden ze słupków, a teraz parkuje już na tym miejscu samochód.
22-08-2015 16:33:55
morlock
Biorąc pod uwagę nieszczęsne, przeschnięte, zakichane psiakami skwerki to na prawdę Łazarz "powala" zielenią. Ale w tym momencie przepraszam właścicielki i właścicieli przecudownie ukwieconych balkonów których u nas jest aż nadmiar (przesadzam). Stąd do potencjalnych oglądaczy mój apel- nie stójcie z roździawionymi papami, pod wrażeniem balkonowej flory na środku chodnika jak wracam z workiem pyrów do jaskini. Łatwiej można podziwiać z przeciwnej strony ulicy, spod muru. I nie, nie żartuję, bynajmniej, jestem poważniejszy niż zawał serca (tym razem przynajmniej). W każdym razie zapraszam w trakcie tuptania po łazarskich uliczkach do zadarcia łepetyn. Zwódźcie uwagę, proszę, szczególnie na elewacje/balkony wychodzące na północ, nie tak narażone tego lata na upały (tzn. bezpośrednie działanie wysokoenergetycznych promieni naszej gwiazdy- tłumaczenie dla absolwentów Polibudy, tych co zostali bo mają poprawki).
22-08-2015 15:08:21
Ridż
Ciekawe dlaczego głogowska 47 niewidnieje w tej liscie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: