Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydział Działalności Gospodarczej przenosi się na Dębinę. Budynek UM przy Matejki ma być sprzedany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydział Działalności Gospodarczej przenosi się na Dębinę. Budynek UM przy Matejki ma być sprzedany
18-08-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
To ostatni tydzień, kiedy Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa będzie mieścić się w gmachu Urzędu Miasta przy ul. Matejki 50. Od 24 sierpnia jednostka zostanie przeniesiona do Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego na Dębinie. Docelowo Urząd Miasta docelowo zamierza sprzedać budynek przy ul. Matejki 50.

Od 24 sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania będzie mieścić się w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym przy ulicy 28 Czerwca 1956 nr 404. Jednym z powodów ten decyzji jest zbyt mała liczba miejsc postojowych dla klientów pozostawiających swoje samochody w rejonie ulicy Matejki. Kolejna przyczyna to za mała liczba pomieszczeń, które potrzebuje jednostka.

Obecnie Wydział mieści się w starej kamienicy przy ulicy Matejki. Blisko centrum, ale trudno uznać tę lokalizację za wygodną dla mieszkańców Poznania. Brakuje tam parkingu i łatwo dostępnej toalety dla klientów. Odwiedzający Wydział mieszkańcy narzekają również na to, że w budynku brakuje klimatyzacji oraz muszą “wędrować” po piętrach, bo jedna winda nie jest w stanie obsłużyć tak dużej liczby interesantów. To ważna kwestia, przecież rocznie odwiedza nas około 60 tysięcy klientów – podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Na razie nie wiadomo co będzie mieścić się w miejscu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, w budynku przy ul. Matejki 50. Magistrat chciałby jednak docelowo sprzedać tą nieruchomość.

Władze Miasta w maju 2014 r. zadecydowały o przeniesieniu siedziby Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa oraz docelowym wyprowadzeniu pozostałych jednostek z budynku przy ul. Matejki 50, a następnie wszczęciu procedury sprzedaży nieruchomości. Jednak najpierw niezbędne jest uporządkowanie sytuacji prawnej tego budynku - przed Ministrem Infrastruktury i Rozwoju prowadzone jest postępowanie o stwierdzenie nieważności orzeczenia o wywłaszczeniu. Dopiero po przesądzeniu, że poprzednim właścicielom nie przysługuje prawo do nieruchomości, będzie możliwe rozpoczęcie procedury sprzedaży budynku, jednak kiedy to nastąpi - na obecnym etapie nie można przewidzieć – tłumaczy Paweł Diakowicz, zastępca dyrektora ds. Zbywania Nieruchomości Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (1)

18-08-2015 18:20:21
Hania
Bedzie stala kolejna i to zabytkowa, secesyjna kamienica bez dozoru, bedzie niszczala a naokolo bedzie syf, tak jak jest kolo pobliskiej kamienicy na Matejki. Zanim jakiekolwiek sprawy zostana uregulowane wzgledem tego pieknego budynku to minie dekada albo i wiecej znajac zycie. W tej kamienicy miesci sie Miejski Osrodek Pomocy Rodzinie na Grunwaldzie i tam nie przyjezdzaja bogaci ludzie samochodami, gdzie zostanie ten osrodek przeniesiony na Debine ???? Czy ci potrzebujacy beda musieli jezdzic do innej dzielnicy ???? Wydzial Dzialalnosci Gospodarczej i Rolnictwa to nie jest jedyny lokator tej kamienicy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: