Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca sierpnia na Łukaszewicza pojawią się wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca sierpnia na Łukaszewicza pojawią się wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych
12-08-2015 07:42   Janusz Ludwiczak
W czerwcu przy Szkole Podstawowej nr 9 miały pojawić się azyle dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera, tymczasem mamy już połowę sierpnia.

Zdaniem rodziców uczniów, uczęszczających do "Dziewiątki" bezpieczeństwu ich dzieci zagrażają samochody, które zbyt szybko jeżdżą ulicą Łukaszewicza. Sporo kierowców również źle parkuje swoje pojazdy na ulicy Calliera, przez co zasłaniana jest widoczność pozostałym kierowcom. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wystosowali nawet petycje o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera.

Chcielibyśmy ograniczenia prędkości. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu kolizji. To tylko kwestia czasu, kiedy dziecko wpadnie pod koła. Samochody jeżdżą za szybko, nie zwalniają. Znaki są prawie niewidoczne, zasłaniają je drzewa. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Na początku lutego składaliśmy wniosek do Zarządu Dróg Miejskich i Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta. Postulowaliśmy o stworzenie sygnalizacji świetlnej z czujnikami. W momencie, kiedy do skrzyżowania zbliżałoby się dziecko uruchomi się światło pulsacyjne. Kierowca zostałby poinformowany, że zbliża się pieszy - powiedziała Beata Jackowiak, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9.

Do końca czerwca na ulicy Łukaszewicza, tuż przed skrzyżowaniem z Calliera miały pojawić się wysepki ograniczające prędkość. Tymczasem mamy już połowę sierpnia i niedługo początek roku szkolnego.

Zlecenie zostało już wystawione z terminem wykonania na 28 sierpnia, czyli przed rozpoczęciem roku szkolnego azyle dla pieszych będą już gotowe – zapowiada Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich wspólnie z Policją i Miejskim Inżynierem Ruchu przeprowadzili przeglądy, badania i analizy ruchu dla tego skrzyżowania.

Zaproponowaliśmy azyl dla pieszych. Na środku jezdni wybudowane zostaną elementy wyniesione ponad jezdnię, które zabezpieczą pieszych przechodzących przez to przejście. Zmniejszy się liczba miejsc postojowych. Wyeliminujemy nieprawidłowo parkujące pojazdy w niedozwolonej odległości od skrzyżowania - objaśnia Eugeniusz Bayer, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem ZDM.

Wprowadzenie wysepek na ulicy Łukaszewicza będzie możliwe, gdyż szerokość jezdni ma cztery metry. Po wybudowaniu azyli piesi będą przechodzić na drugą stronę zazwyczaj dwuetapowo.


Komentarze (4)

12-08-2015 15:53:26
Miras
"XYZ" nie jest mieszkańcem Łazarza, to jest jeden z tych przejezdnych. Apeluje do Rady Osiedla o jak najszybsze wnioskowanie o wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania na Łazarzu. Pozbędziemy się takich jak "XYZ" z łazarza czyli z obcą rejestracją. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, a wysepki choć trochę poprawią bezpieczeństwo lecz myślę, że te wysepki nie wpłyną na poprawienie głupoty "XYZ"...
12-08-2015 14:41:33
xyz
Osoba "xyz" jest wlasnie patologiem i spijaczonym lbem jak sami pisze, to widac, to slychac i czuc !
12-08-2015 10:37:26
rodzic
Widzę że osoba pisząca poprzedni komentarz jest bardzo elokwentna w wymowie. Wyraźnie widać że jest mieszkańcem Łazarza. Będziemy popierać wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania żeby wyeliminować parkowanie samochodów osób nie będących mieszkańcami Łazarza wiec osoby obce nie będą mieć problemów z przejazdem przez ul. Łukaszewicza a nasze dzieci będą bezpieczne. I proszę nie obrażać mieszkańców Łazarza bo to fajna wiara jest a elementy są wszędzie.
12-08-2015 09:16:56
xyz
Ta może zaraz przejście podziemne, tym patologiom lazarskim to sie całkowicie w tych spijaczonych lbach poprzewracało. Pilnować jeden z drugim bachorów to nie będzie problemu. Wysepki haha to juz kompletnie nie będzie jak przejechac
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: