Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 6 tysięcy osób skorzystało z "Lata na Targach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 6 tysięcy osób skorzystało z "Lata na Targach"
12-08-2015 00:54   redakcja, MTP
Już ponad 6 tysięcy osób skorzystało z akcji "Lato na Targach" przygotowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie dla wszystkich mieszkańców.

Tegoroczne lato jest absolutnie nieprzewidywalne. Przekonali się o tym wszyscy, którzy na początku sierpnia zakończyli urlopy i w minorowych nastrojach wrócili do pracy. Po fali ochłodzenia i opadów do Polski przyszły tropikalne upały z temperaturami od 34 do 38°C ! Niezależnie jednak od kapryśnej pogody „Lato na Targach” trwa oferując dla wszystkich gości różnorodny program atrakcji. Po pierwszym miesiącu targowego lata MTP odwiedziło ponad 6 tysięcy osób. W 2014 r. przez dwa miesiące w okresie wakacyjnym Targi gościły 11 tysięcy plażowiczów, jest więc szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu frekwencji.


Poznań w czasie z książką

W środę, 12 sierpnia na plaży MTP, poznamy Poznań w czasie „Lata z Książką”, czyli warsztatów popularyzujących czytelnictwo dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci w wieku od do 9 lat do udziału w kreatywnych zajęciach na podstawie książek Elizy Piotrowskiej. Mile widziani na plaży będą wszyscy, którzy chcą poznać lokalną historię, architekturę i legendy, odkryć tajniki poznańskiej gwary, dowiedzieć się, które zwierzęta mieszkają w poznańskim zoo, a jakie rośliny spotkać można w Palmiarni. Warsztaty poprowadzą animatorka, przewodnik miejski i autorka książeczek dla dzieci – Maja Rausch oraz absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych – Katarzyna Siek. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 11:00. Wstęp wolny.

W programie: "Rysunkowy gąszcz, czyli tworzenie Palmiarni"! Warsztaty plastyczne na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Palmiarnia” (godz. 11.00-11.45) – w tym bloku dzieci poznają różne strefy klimatyczne, florę i faunę z Palmiarni Poznańskiej, stworzą egzotyczny rysunkowy gąszcz, a na koniec będzie czas na "ucztę pod palmami", podczas której dzieci wcielą się w rolę pomysłowych szefów kuchni i wymyślą dania z tropikalnych owoców.
„Budujemy Poznań” warsztaty konstrukcyjne na podstawie „Legendy o założeniu Poznania” Elizy Piotrowskiej (godz. 12.00-12.45) - podczas warsztatów mali konstruktorzy przeniosą się w dawne czasy, kiedy Poznań był małą osadą na wyspie Ostrów Tumski i podejmą wyzwanie zbudowania w tym miejscu pięknego miasta z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik (tekturowe pudełka, kartony, wycinanki, pastele).
„Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary” Językowa przygoda z poznańską gwarą dla gzubów i rojbrów (godz. 13.00-13.45) – scenariusz zajęć został opracowany na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej”. Będzie dużo poznańskiej gwary, zagadek, rebusów i niespodzianek! Niech każdy mały poznaniak wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary.
„Zwierzyniec pełen przygód” warsztaty na podstawie książek Elizy Piotrowskiej „Nowe Zoo” i "Maltanka" (godz.14.00-14.45) – uczestnicy zajęć poznają zwierzęta mieszkające w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą zoologiczne zagadki, rebusy i łamigłówki. Podczas teatralnej zabawy dzieci wcielą się w role egzotycznych mieszkańców zoo, a na koniec pojawi się zadanie dla pomysłowych konstruktorów - wspólne budowanie ulubionej ciuchci małych poznaniaków – Kolejki Parkowej Maltanka.


Kino pod gwiazdami

W czwartek w kinie letnim MTP będzie można zobaczyć na dużym ekranie brytyjsko-amerykański komediodramat „Nauka spadania” z 2014 r. w reżyserii Pascala Chaumeila. Film będzie wyświetlany w plenerze w letnim ogrodzie MTP. Leżaków, ław i krzeseł nie zabraknie. Początek o godz. 21:30.


Zumba przy fontannie

Na upały polecamy chłodne strumienie fontanny i popołudniowe zajęcia ruchowe na Targach - ZUMBĘ przy energetyzującej muzyce i z przesympatycznymi instruktorkami, otwarte treningi i doskonalenie gry w piłkę nożną prowadzoną przez trenerów Akademii Reissa, przebój targowego lata - jazdę na rolkach i wrotkach z profesjonalną instruktorką w pawilonie 1 oraz zwiedzanie terenów targowych, w tym jednej z najnowocześniejszych sal widowiskowych w Polsce – Sali Ziemi. Dodatkowo w czwartek 13.08 o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w zajęciach Piloxing łączących elementy pilates oraz zajęć bokserskich. Godzina spędzona na treningu Piloxing pomaga spalić od 500 do 1000 kalorii – zaznacza Joachim Synoradzki z Międzynarodowych Targów Poznańskich.


"Odzyskaj - Korzystaj" na wielki finał

Na zakończenie targowego lata szykuje się nie lada gratka dla całych rodzin. W ogrodzie letnim MTP powstanie interaktywny park nauki. Zwiedzenie parku pozwoli poznać bliżej oraz lepiej zrozumieć zjawiska fizyczne i biologiczne, które nas otaczają. Wśród bezpłatnych atrakcji, jakie przygotowali animatorzy kampanii „Odzyskaj.Korzystaj”, są warsztaty artystyczne, kącik majsterkowicza oraz wiele konkursów z nagrodami. Osoby, które chcą pobudzić w sobie kreatywność stworzą niepowtarzalny nadruk na eko-torbie, zbudują karmnik dla ptaków lub zrobią własną biżuterię. Uczestnicy akcji będą mogli porozmawiać z ekspertami „Odzyskaj.Korzystaj”, którzy odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące powstającej w Poznaniu spalarni odpadów komunalnych. Finał akcji "Lato na Targach" zaplanowano na 28 sierpnia.


Codziennie osiem godzin atrakcji

Akcja "Lato na Targach" potrwa do 28 sierpnia. Plaża czynna jest codziennie od 10:00 do 18:00, a w czwartki do 23:00. Wejście znajduje się od ul. Głogowskiej na przeciwko trasy PST) i prowadzi przez Hol Południowy MTP. Od wtorku do soboty na targowej plaży odbywają się gry konkursy i zabawy z animatorami. Do dyspozycji plażowiczów na całym terenie plaży jest WiFi. Udział we wszystkich wydarzeniach programu "Lata na Targach" jest bezpłatny.


Fot: MTP

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: