Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny
02-08-2015 00:27   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" w kierunku dworca kolejowego.

W dniu 29 lipca 2015 roku Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego w kierunku dworca PKP. Umożliwia to ogłoszenie przetargu na realizację prac budowlanych. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartek, 6 sierpnia. Otwarcie ofert jest przewidziane na 21 sierpnia tego roku. We wrześniu, niezwłocznie po wyborze wykonawcy, rozpoczną się roboty budowlane. Na realizację zadania ZDM posiada zabezpieczone środki w wysokości 500 tys. złotych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Gotowy jest już projekt techniczny. Dzięki tej inwestycji piesi, a zwłaszcza podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center. Inwestycja ma kosztować pół miliona złotych.

Zarząd Dróg Miejskich zlecił również opracowanie koncepcji stanowiącej uzupełnienie obecnie realizowanego zadania o wykonanie przejścia dla pieszych przez północną jezdnię ulicy Stanisława Matyi. Na jej podstawie zostanie ustalona możliwość oraz ewentualny zakres niezbędnych prac, związanych z nimi kosztów oraz zostanie stworzony harmonogram kolejnych działań. Termin wykonania ww. koncepcji został ustalony na 7 września tego roku – dodaje Lilia Łada-Szczepaniak, kierownik Biura Prasowego Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: