Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Dworzec Główny
02-08-2015 00:27   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" w kierunku dworca kolejowego.

W dniu 29 lipca 2015 roku Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego w kierunku dworca PKP. Umożliwia to ogłoszenie przetargu na realizację prac budowlanych. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartek, 6 sierpnia. Otwarcie ofert jest przewidziane na 21 sierpnia tego roku. We wrześniu, niezwłocznie po wyborze wykonawcy, rozpoczną się roboty budowlane. Na realizację zadania ZDM posiada zabezpieczone środki w wysokości 500 tys. złotych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Gotowy jest już projekt techniczny. Dzięki tej inwestycji piesi, a zwłaszcza podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center. Inwestycja ma kosztować pół miliona złotych.

Zarząd Dróg Miejskich zlecił również opracowanie koncepcji stanowiącej uzupełnienie obecnie realizowanego zadania o wykonanie przejścia dla pieszych przez północną jezdnię ulicy Stanisława Matyi. Na jej podstawie zostanie ustalona możliwość oraz ewentualny zakres niezbędnych prac, związanych z nimi kosztów oraz zostanie stworzony harmonogram kolejnych działań. Termin wykonania ww. koncepcji został ustalony na 7 września tego roku – dodaje Lilia Łada-Szczepaniak, kierownik Biura Prasowego Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: