Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biurowiec, hotel i pasaż handlowy mają w ciągu czterech lat powstać w starym Dworcu Głównym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biurowiec, hotel i pasaż handlowy mają w ciągu czterech lat powstać w starym Dworcu Głównym
31-07-2015 08:09   Janusz Ludwiczak
Do 2019 roku ma zostać przebudowany stary dworzec kolejowy. Plany zakładają odtworzenie historycznej fasady budynku dworca. Na parterze obiektu mają znaleźć się również sklepy i punkty usługowe. Inwestycja zakłada również powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz uzupełniającą funkcją handlowo-usługową.

Na początku roku PKP S.A. utworzyła własną spółkę deweloperską - Xcity Investment, która ma zająć się tworzeniem nieruchomości komercyjnych m.in. w Poznaniu.

Projekt Poznań Główny III przewiduje przebudowę starego dworca kolejowego z dobudowaniem biurowców i hotelu.

Zagospodarowanie starego dworca kolejowego Poznań Główny to ostatni etap inwestycji deweloperskiej zapoczątkowanej na terenie stacji w 2011 roku. Projekt obejmie istniejący budynek oraz znajdujący się bezpośrednio za nim teren pomiędzy układem torowym. Inwestycja zakłada powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz uzupełniającą funkcją handlowo-usługową. Na dolnym poziomie starego dworca przywrócone zostaną również funkcje pasażerskie. Zgodnie z wymaganiami konserwatora zabytków odtworzona zostanie historyczna fasada budynku dworca – informuje Xcity Investment.

Teren inwestycji ma mieć 1,57 hektarów powierzchni, z czego powierzchnia komercyjna GLA ma liczyć 46 tys. m kw. Szacunkowa wartość projektu wyceniana jest na 96 mln euro. Przewidywany termin realizacji jest na 2019 roku. Inwestycję miałby zrealizować węgierski deweloper, firma TriGranit, która wybudowała już nowy dworzec Poznań Główny znajdujący się wzdłuż Mostu Dworcowego oraz centrum handlowe Poznań City Center.


R E K L A M A

Komentarze (5)

02-08-2015 07:17:44
Mira
Popieram całkowicie opinię j65 i r. Jestem za odrestaurowaniem pięknego, klimatycznego budynku Dworca Zach. !!!
01-08-2015 21:21:38
j65
Znowu jakieś brzydactwo chcą nam zafundować.Stary dworzec ma być nadal dworcem,doskonale usytuowany,przyjazny pasażerom.Ci co go budowali wiedzieli co robią.Proszę zobaczyć inne odrestaurowane dworce np: Wrocław,Kraków i wiele innych , nie mówiąc o zagranicy.Apel do prez. Poznania, Pana Jaśkowiaka, aby nie dopuścił do kompletnej dewastacji dworca i realizacji tego obrzydliwego projektu.Myślę że większość poznaniaków jest za działalnością dworca w starej wersji po odnowie starej zabudowy,unowocześnieniu wnętrza.Wysyłajmy protesty gdzie się da,zasypmy Prezydenta naszymi opiniami i żądajmy przywrócenia dworca podróżnym i Poznaniowi.
01-08-2015 10:28:09
Hania
Najpierw fasade wykonczyli teraz beda ja odtwarzac, paranoja ! No i dlaczego nie dac zarobic polskim firmom deweloperskim a trzeba isc do zagranicznych ???????? Nie rozumiem. O co to chodzi ?????????
31-07-2015 22:17:14
r
Po co znowu biurowiec i pasaż handlowy,mało tego co już istnieje???? Po co na dachu starego dworca stawiać nowe klocki okropne.
31-07-2015 17:50:16
maciej
czy już niema zdolnych architektów?,a sam projekt obrzydliwy-zwłaszcza te mieszkania na dworcu.Perony jak na wsi,całość się nie komponuje-wybudowano galerię z dworcem,a teraz kolejne paskudztwo...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: