Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budynek Urzędu Miasta przy Matejki 50 ma zostać sprzedany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budynek Urzędu Miasta przy Matejki 50 ma zostać sprzedany
31-07-2015 07:43   Janusz Ludwiczak
Pod koniec sierpnia z gmachu przy ul. Matejki 50 wyprowadzi się Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. Urząd Miasta docelowo zamierza sprzedać ten budynek.

Od 24 sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania będzie mieścić się w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym przy ulicy 28 Czerwca 1956 nr 404. Jednym z powodów ten decyzji jest zbyt mała liczba miejsc postojowych dla klientów pozostawiających swoje samochody w rejonie ulicy Matejki. Kolejna przyczyna to za mała liczba pomieszczeń, które potrzebuje jednostka.

Obecnie Wydział mieści się w starej kamienicy przy ulicy Matejki. Blisko centrum, ale trudno uznać tę lokalizację za wygodną dla mieszkańców Poznania. Brakuje tam parkingu i łatwo dostępnej toalety dla klientów. Odwiedzający Wydział mieszkańcy narzekają również na to, że w budynku brakuje klimatyzacji oraz muszą “wędrować” po piętrach, bo jedna winda nie jest w stanie obsłużyć tak dużej liczby interesantów. To ważna kwestia, przecież rocznie odwiedza nas około 60 tysięcy klientów – podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Na razie nie wiadomo co będzie mieścić się w miejscu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, w budynku przy ul. Matejki 50. Magistrat chciałbym jednak docelowo sprzedać tą nieruchomość.

Władze Miasta w maju 2014 r. zadecydowały o przeniesieniu siedziby Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa oraz docelowym wyprowadzeniu pozostałych jednostek z budynku przy ul. Matejki 50, a następnie wszczęciu procedury sprzedaży nieruchomości. Jednak najpierw niezbędne jest uporządkowanie sytuacji prawnej tego budynku - przed Ministrem Infrastruktury i Rozwoju prowadzone jest postępowanie o stwierdzenie nieważności orzeczenia o wywłaszczeniu. Dopiero po przesądzeniu, że poprzednim właścicielom nie przysługuje prawo do nieruchomości, będzie możliwe rozpoczęcie procedury sprzedaży budynku, jednak kiedy to nastąpi - na obecnym etapie nie można przewidzieć – tłumaczy Paweł Diakowicz, zastępca dyrektora ds. Zbywania Nieruchomości Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (2)

31-07-2015 14:27:18
Tomek
Widzę miasto pięknie wspiera komunikację tramwajową. Teraz trzeba tłuc się pół miasta autobusem. Może od razu przenieśmy władze do Lubonia, albo Suchego Lasu?
31-07-2015 13:19:06
morlock
Klienci urzęda nie mieli gdzie zaparkować a kolejni użytkownicy/najemcy , niezależnie co tam powstanie, zaparkują? Oby buda nie skończyła jak Zielona Perełka. Jak tam gruz posypie się na światłe główki "poznaniaków" to dopiero posypią się pozwy. No ale ja zawsze narzekam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: