Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zebra na wierzbie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zebra na wierzbie
29-07-2015 00:15   Janusz Ludwiczak
Instalacja "Flex tree" autorstwa Agnieszki Grodzińskiej pojawiła się na wierzbie w Ogrodzie Łazarz.

W Ogrodzie Łazarz pojawiła się ostatnia instalacja w ramach projektu "Ściana". Agnieszka Grodzińska, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z dyplomami z malarstwa i edukacji artystycznej, wykładowczyni Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie przygotowała instalację "Flex tree". Wcześniej w tym miejscu, swoje prace zrealizowali Paweł Susid i Krystian Truth Czaplicki.

Wierzba uaktywnia się jako centralny punkt podwórka, odbijając kształt i formę być może wcześniej nie do końca widoczną, lecz symbolicznie znaczącą dla mieszkańców - drzewo zostało nagrodzone w jakimś konkursie i jest dla mieszkańców "cenne" i reprezentatywne. Co więcej, drzewo, rosnące na podwórzu przez wiele lat staje się często oczywistym i paradoksalnie niezauważalnym punktem osiedlowego krajobrazu. Kiedy nagle znika - wycięte przez wspólnotę, architekta krajobrazu czy kogoś innego - nie jesteśmy nawet do końca pewni, czy wcześniej tam było, w którym miejscu, jak właściwie było duże... Taką sytuację miałam sama kilka dni przed zrobieniem tej pracy - z mojego podwórka na Wildzie niepostrzeżenie zniknęło drzewo, do którego codziennie przypinałam rower. Ktoś, bez mojej wiedzy i zgody, choć najwidoczniej zupełnie legalnie, usunął je, mimo że było niezwykle znaczącym obiektem w moim codziennym życiu - jako jedyne na całym podwórku chroniło rower przed deszczem i kradzieżą – mówi w wywiadzie dla serwisu kultura.poznan.pl Agnieszka Grodzińska.

Myśląc o realizacji w ogrodzie Łazarz, nieustannie słyszałam, jak tamtejsi mieszkańcy dbają o swoje rośliny, jacy są dumni z drzewa rosnącego na środku ogrodu, choć dla mnie samej dziwne wydawało się to, że nikt z niego tak naprawdę nie korzysta w pełni, nie wspina się, nie siedzi pod nim, nie huśta się, itd. Podświetlenie, którego użyłam, ma więc bardzo różne znaczenia. Krzyżujące się linie, pasy działały ostrzegawczo, ale i informacyjnie i zachęcająco, być może traktując odrobinę ironicznie przechwałki o nagrodach i odznaczeniach elementów przyrody – dodaje Agnieszka Grodzińska.


Komentarze (2)

29-07-2015 16:13:44
Hania
Interesujace, napewno nie nudne :)
29-07-2015 15:06:40
Rasputin
Dzieło wybitne, kto zobaczy, może już umrzeć. Można siedzieć godzinami na ławce, opartym o wybitny podłokietnik i patrzyć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: