Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arcybiskup zobaczył postępy przebudowy budynku dawnego 8LO. Dyrektor będzie mieszkać na plebani MBB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arcybiskup zobaczył postępy przebudowy budynku dawnego 8LO. Dyrektor będzie mieszkać na plebani MBB
28-07-2015 00:21   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek ks. arcybiskup Stanisław Gądecki przeprowadził wizję lokalną przebudowywanego budynku przy ul. Głogowskiej 92, w którym od września będą mieścić się Publiczne Gimnazjum Katolickie św. Stanisława Kostki oraz Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz. Placówki przeniosą się z wynajmowanego od miasta budynku przy ul. Kanclerskiej. Wiadomo już, że dyrektor szkoły będzie mieszkać na plebanii Parafii Matki Boskiej Bolesnej, w mieszkaniu po śp. ks. Bolesławie Exlerze.

O przebudowie budynku przy ul. Głogowskiej 92 informowaliśmy już wielokrotnie. Obecnie dobiega końca remont obiektu, należącego do Archidiecezji Poznańskiej. 1 września rozpoczną tutaj naukę uczniowie Publicznego Gimnazjum Katolickiego oraz Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Na placu przed budynkiem nowej szkoły wkrótce ma stanąć również pomnik ks. Czesława Piotrowskiego. Z kolei działkę przy ul. Głogowskiej, pomiędzy Zespołem Szkół Muzycznych a gmachem byłego 8 LO miasto chciałoby przekazać kurii w zamian za wymianę innych nieruchomości. Więcej w artykule: Minął rok od wyprowadzki "Ósemki". Pod nową szkołą katolicką stanie pomnik ks. Piotrowskiego?

W poniedziałek na placu budowy pojawił się osobiście ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, który zobaczył na jakim etapie jest przebudowa budynku przy ul. Głogowskiej 92.

Wiadomo już, że dyrektor Publicznego Gimnazjum Katolickiego św. Stanisława Kostki oraz Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz będzie mieszkać na plebanii Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Ksiądz dyrektor będzie mieszkać na mieszkaniu na trzecim piętrze, w którym mieszkał ks. Bolesław Exler – powiedział ks. Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.


R E K L A M A

Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Minął rok od wyprowadzki "Ósemki". Pod nową szkołą katolicką stanie pomnik ks. Piotrowskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Przebudowa dawnej "Ósemki" od środka - budują windę, remontują korytarze

ZOBACZ TAKŻE: O gender, konwencji przemocy wobec kobiet, in vitro i związkach jednopłciowych na odpuście u Anny

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

28-07-2015 14:47:53
morlock
@łazarzanin, chyba do miesiąca? Ucz się od Tomka. No może nie Ty ale twoje dzieci wyewoluują na ludzi. Podaj może jakieś nazwisko sławnego ÓSEMKOWICZA? Ode mnie z klasy jedna kujonica tam poszła i jakoś ucichło. Antymaterii to to nie wynalazło. A kto zapłaci za remont zdewastowaniego przez zwyrodniałe dzieciaki budynku? Na pewno nie Ty.
28-07-2015 13:36:45
Tomek
Co ma bieda do jakości nauki? Ja bardzo się cieszę, że w Polsce zaczynają powstawać szkoły, które stawiają wymagania, bo obecnie byle przygłup idzie do liceum. Rozmowa zapewne będzie dla sprawdzenia wiedzy ogólnej i horyzontów kandydata. Żeby w podstawówce mieć średnią poniżej 4.0 trzeba być imbecylem, a tacy nie mają czego szukać w Liceum.
28-07-2015 12:56:44
Łazarzanin
Ciekawe kto zapłaci za remont tego mieszkania na plebani, który właśnie trwa......
28-07-2015 08:11:15
Opodatkować klerów
no to mamy szkółkę dla wybranych a biedota i Ci którzy powinni otrzymać pomoc edukacyjną to (...) I mamy raj dla księży (...) No wymogi są wygórowane i dla najzdolniejszych ... . Trochę to dziwne kościół i edukacja miała być dla biednych a tu 4,0 średnia, zachowanie bdb rozmowa kwalifikacyjna Jak taka rozmowa ma wyglądać to nie wiem , gdyż dzieciak nie wiele wie..Zapewne i wygląd chłopca musi być dziewiczo-niewinny, jędrna i zarazem jedwabna skóra - nieodzowne punkty, które pomogą się dostać do szkółki. Więc dzieciak, który słabiej się uczy to już w p.i.z.d.u. i dalej . . No i jak znam historię to będą sie chwalić, że u nich edukacja zawsze jest na wyższym poziomie. Ciekawe czy wszystkie klery tez były wszechuzdolnione i tak wybitne, że zaliczyły tylko teologie z naciadana 4'ą na kolanach u przeora???. a co robili w wolnym czasie i w nocy heheheheh
28-07-2015 06:21:44
Negatyw
Na plebanii MBB w 2-piętrowym apartamencie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: