Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod koniec sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wyprowadzi się z Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod koniec sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wyprowadzi się z Matejki
27-07-2015 08:15   Janusz Ludwiczak
To już pewne. Od 24 sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa nie będzie już mieścić się budynku przy ul. Matejki 50.

Informowaliśmy o tym już w połowie października. Urząd Miasta chce przenieść Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, w którym możemy m.in. założyć własną firmę do Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego na Dębinie z kilku powodów. Jednym z nich jest zbyt mała liczba miejsc postojowych dla klientów pozostawiających swoje samochody w rejonie ulicy Matejki. Kolejna przyczyna to za mała liczba pomieszczeń, które potrzebuje jednostka.

Od 24 sierpnia Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania będzie mieścić się w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym przy ulicy 28 Czerwca 1956 nr 404..

Obecnie Wydział mieści się w starej kamienicy przy ulicy Matejki. Blisko centrum, ale trudno uznać tę lokalizację za wygodną dla mieszkańców Poznania. Brakuje tam parkingu i łatwo dostępnej toalety dla klientów. Odwiedzający Wydział mieszkańcy narzekają również na to, że w budynku brakuje klimatyzacji oraz muszą “wędrować” po piętrach, bo jedna winda nie jest w stanie obsłużyć tak dużej liczby interesantów. To ważna kwestia, przecież rocznie odwiedza nas około 60 tysięcy klientów – podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Pod nowym adresem dział obsługi klienta będzie się mieścił na parterze. Cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Klienci będą mieli do dyspozycji aż dwa parkingi. Dojazd samochodem będzie możliwy Drogą Dębińską, Dolną Wildą czy też autostradą, a dla niezmotoryzowanych poznaniaków autobusami linii nr 71, 76 oraz podmiejskich nr 603, 610 i 651.

Przeprowadzkę zaplanowano na weekend 21-23 sierpnia. W piątek, 21 sierpnia, klienci będą jeszcze obsługiwani przy Matejki, natomiast od poniedziałku, tj. 24 sierpnia, już w nowej siedzibie przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 404. Nie oznacza to, że wszystkie oddziały zdążą się w tym czasie przenieść, ale to, co najważniejsze z punktu widzenia klienta, czyli dział obsługi, będzie od rana 24 sierpnia działał w nowym miejscu.

Na razie nie wiadomo co będzie mieścić się w miejscu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, w budynku przy ul. Matejki 50.


R E K L A M A

Komentarze (2)

28-07-2015 13:33:11
Tomek
Widzę urzędasy mnożą się jak robactwo. Ciągle ich więcej i więcej... Ciekawe czy już ilość osób na utrzymaniu podatnika jest większa niż ilość pracujących w prywatnym biznesie?
27-07-2015 17:13:05
poznaniak
a co z wydziałem wspierania rad osiedli?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: