Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pytają o zagospodarowanie pustostanów na Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pytają o zagospodarowanie pustostanów na Małeckiego
24-07-2015 07:34   Janusz Ludwiczak
Na całym Łazarzu jest ponad 50 pustych lokali, z czego tylko na ulicy Małeckiego 17. Grupa Komitywa pyta mieszkańców o to, co chcieliby, by powstało w tej części dzielnicy.

W czwartek przed dwie godziny ankieterzy z grupy Komitywa i Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" pytali przechodniów na ulicy Małeckiego co powinno znaleźć się w pustostanach i opuszczonych lokalach na dolnym Łazarzu.

Mamy sporo opuszczonych lokali na Łazarzu, straszą one swoim wyglądem, są zdegradowane. Chcemy zapytać ludzi czego brakuje w okolicy, głównie pod względem usługowym: szewca, może herbaciarni? Pytamy też o Otwartą Strefę Kultury, czy mieszkańcy o niej słyszeli, co sądzą o tym pomyśle. Wszystkie ankiety wnikliwie przeanalizujemy, a wyniki badań opublikujemy, przekażemy też Radzie Osiedla i Urzędowi Miasta. Będziemy chcieli rekomendować miastu, by brali pod uwagę formy usług jakie miałby tutaj być prowadzone. Może dla przedsiębiorców zaoferowali korzystne warunki. Dzielnica degraduje się przez te opustoszałe lokale – mówi Wojciech Sańko z Komitywy.

Pierwszego dnia udało się przepytać 20 osób. Ankieterzy pytali mieszkańców m.in. czego brakuje w okolicy, jakiego rodzaju wydarzenia powinny odbywać się na Łazarzu, czy słyszał o wydarzeniach kulturalno-artystycznych w ramach Otwartej Strefy Kultury i czy na Łazarzu potrzebne są działania animacyjne?

Akcja będzie kontynuowana dzisiaj (w piątek 24 lipca) w godz. 17:30-19:30, przy skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza. W ciągu dnia ankieterzy przepytają również lokalnych przedsiębiorców.

A Państwa zdaniem jak można wykorzystać pustostany na Małeckiego i dolnym Łazarzu?


Komentarze (5)

24-07-2015 15:42:50
Komitywa
Większość lokali należy do ZKZL czyli Urzędu Miasta Poznania.
24-07-2015 15:24:03
morlock
@ łazarzan "Zapewne" to nie pewność, podobnie jak PEWNE że właściciele pustostanów z imienia i nazwiska, bo to osoby fizyczne mogą sobie pozwalać na wieloletnie pustostany. Vide reszta Łazarza. I nie Ciebie pytam ale osoby które NAPEWNO wiedzą a to czyni różnicę. Jeśli zamieszcza się newsa to należy się doń przygotować kompleksowo.
24-07-2015 13:53:40
lazarzan
Zapewne to lokale ZKZL a oni na bank się ich nie pozbędą. Ceny windują kosmiczne. Tolerują tylko ludzi z układu.
24-07-2015 13:20:56
Zainteresowany
Jak nie ma na coś popytu, to powinno być stosunkowo tanie, a nie jest. Lepiej mieć mniej, niż nic. No i pod kogo te lokale podlegają ?
24-07-2015 11:10:04
morlock
Do kogo należą budynki z pustostanami bo z wieloletnich obserwacji wiem że to bardzo istotne?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: