Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Teatr Scena Robocza i inne instytucje muszą opuścić Grunwaldzką 55 - rusza budowa SOR-u - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Teatr Scena Robocza i inne instytucje muszą opuścić Grunwaldzką 55 - rusza budowa SOR-u
23-07-2015 00:31   Janusz Ludwiczak
Stało się! Otrzymaliśmy wypowiedzenie najmu z ZKZL-u. Do 31 października musimy opuścić barak. Propozycje zawarte w piśmie są nie do zaakceptowania. Od miesięcy wskazujemy budynek byłego Kina Olimpia, który stoi pusty. Bez skutku. W październiku premiera Ewy Obrębowskiej. Gramy do końca! – poinformował w środę Teatr Strefa Ciszy Scena Robocza.

W związku z planowanym przekazaniem Uniwersytetowi Medycznemu nieruchomości położonej przy ul. Grunwaldzkiej 55 - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. wypowiada umowę najmu ww. lokalu użytkowego [...]. Rozwiązanie umowy nastąpi z dniem 31 października 2015 r. – czytamy w nadesłanym piśmie od ZKZL.

Jak już informowaliśmy Uniwersytet Medyczny na sześciohektarowej działce przy ul. Grunwaldzkiej 55, gdzie obecnie mieszczą się baraki, a w nich m.in. Teatr Strefa Ciszy - Scena Robocza, kościół zielonoświątkowy czy stowarzyszenie "Iskra" pomagające osobom niepełnosprawnym chce wybudować nowoczesny szpital z oddziałem ratunkowym dla Grunwaldu. Inwestycja, która ma kosztować 120 milionów złotych ma zostać ukończona w 2018 r.

Uczelnia na działce, wartej 13,1 mln zł chce wybudować Szpitalny Oddział Ratunkowy, tzw. SOR, którego brakuje na Grunwaldzie, a także chce rozbudować szpital kliniczny nr 2 im. H. Święcickiego, który mieści się przy ul. Przybyszewskiego 49. Docelowo miałby tu powstać oddział transplantologii i okulistyki.

"Medyk" planuje również na przełomie 2016 i 2017 przenieść swoją lecznicę z ul. Grunwaldzkiej 16 do nowej placówki w pobliżu Ronda Jeziorańskiego i ul. Ostroroga. Budynek, w którym znajdował się szpital wojskowy wymaga kosztownego remontu. Z początkiem 2012 r. Uniwersytet Medyczny pozyskał budynek od Ministerstwa Obrony Narodowej. Obecnie gmach, w którym pierwotnie znajdował się Hotel Polonia zbudowany na Powszechną Wystawę Krajową, w 2016 r. nie będzie spełniać norm unijnych. Zdaniem władz lecznicy lepiej będzie przenieść lecznicę do nowej placówki niż remontować budynek przy ul. Grunwaldzkiej 16.

Miasto zaproponowało Scenie Roboczej dwie lokalizacje: w budynku przy ul. Junackiej 7 oraz przy ul. Kajki 13/15. Obie nieruchomości wymagają jednak sporych inwestycji remontowych.

Teatr chciał pierwotnie przenieść się do pawilonu Nowa Gazownia, Domu Tramwajarza czy jednej z hal na terenie ZNTK. Jednak rozmowy nie odniosły pozytywnego skutku. Scena Robocza chciała również wynająć od ZKZL budynek dawnego Kina Olimpia przy zbiegu Grunwaldzkiej i Matejki.

Chcieliśmy od ZKZL-u wynająć lokal w budynku po byłym kinie Olimpia. Jednak miasto się nie zgadza. Wiem, że remont wymaga dużych nakładów finansowych, ale czy miasto jest na tyle bogate by utrzymywać kolejny pustostan, którego przeznaczeniem jest kultura? – powiedział w "Głosie Wielkopolskim" Adam Ziajski, szef Sceny Roboczej.

Tymczasem jak wyjaśnia Paweł Augustyn, prezes ZKZL obecnie nie ma możliwości prawnych wynajęcia budynku, gdyż został on przekazany miastu przez Skarb Państwa jako darowizna. Do budynku miał wprowadzić się Zespół Szkół Muzycznych, a później Teatr Muzyczny. Cel darowizny może znieść jedynie wojewoda.

Wiadomo, że remont budynku dawnego kina Olimpii miałby kosztować przynajmniej milion złotych, a na to ani teatru ani miasta nie stać.


Komentarze (4)

24-07-2015 07:57:29
Hania
Parkowac beda na terenie parku/przy Arenie i wzdluz alejki biegnacej od Reymonta do budynku Areny tak jak teraz to robia inni. W zeszlym roku dowiedzialam sie, ze parkuja tam sami policjanci, wiec nikt tych samochodow "nie rusza" i mandatow nie daje. Wiadomosc pochodzi z ust policjanta a wiec jest wiarygodna. Jak wybuduja tego szpitalnego molocha to ludzie beda parkowali wszedzie gdzie popadnie, jak to niestety robia nagminnie moi drodzy rodacy.
23-07-2015 21:30:57
marma
a gdzie dla tego gmaszyska są miejsca parkingowe, czyżby większość w podziemiu a tylko część na powierzchni. Portal powinien przy tego typu przedstawieniu inwestycji uzyskać takie informacje. Ten rejon miasta więcej aut już nie pomieści a a stary Przybysz ich też nie zapewnia.
23-07-2015 09:58:09
Poznaniak
Pewnie lepiej, zeby olimpia niszczala i stala pusta. Scenie roboczej mozna dac lokal po pireusie lub hortexie.
23-07-2015 08:30:53
Albańczyk
Oby tylko siłowni Rogera nie wywalili. Pozdro dla kumatych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: