Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę rusza kino letnie w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę rusza kino letnie w Parku Kasprowicza
23-07-2015 01:19   Janusz Ludwiczak
Seans "Imagine" rozpocznie działalność plenerowego kina letniego w Parku Kasprowicza. Filmy pod chmurką można oglądać również w czwartkowe wieczory na Targach i przy ul. Marcelińskiej.

Tego lata kinomani mogą spędzić wiele wieczorów pod chmurką. W ogrodzie społecznym tuż obok pływalni letniej w Parku Kasprowicza w sobotnie wieczory działać będzie kino letnie. Na ten cel Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko pozyskało środki w kwocie 20 tys. zł w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.

W ramach konkursu Centrum Warte Poznania przygotowujemy "Kin(o)gród", czyli kino plenerowe w Parku Kasprowicza. Zorganizujemy w sumie dziewięć seansów. Najpierw przygotowujemy wraz z mieszkańcami siedziska m.in. z palet ekologicznych, później postawimy ekran. Idea jest taka, by mieszkańcy sami przyczynili się do powstania kina. Wielokrotnie słyszeliśmy od mieszkańców, że na Łazarzu brakuje kina – powiedziała Klaudia Lewczuk, Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko.

Pierwszy seans wyświetlony zostanie w sobotę o godz. 22:00 projekcją filmu "Imagine" (reż. A. Jakimowski). Tydzień później, 1 sierpnia o godz. 22:00 wyświetlony zostanie film "Chcę się żyć" (reż. M. Pieprzyca). Z kolei 8 sierpnia również o godz. 22:00 będzie można zobaczyć film "Story Of Stuff, który będzie połączony z dyskusją przygotowaną we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej.

Zanim powstanie kino letnie w Parku Kasprowicza w ogrodzie społecznym Kolektywu Kąpielisko w sobotnie południe rozpocznie się budowa ekranu i siedzisk.

Miłośnicy oglądania filmów pod chmurką mogą wybrać się również w czwartki o godz. 21:30 na Targi.

W ramach "Lata na Targach" w każdy czwartek o godz. 21:30 poznaniacy mogą wziąć udział w kinie letnim. Filmy wyświetlane są w plenerze, na ekranie o wielkości 28 m2. Kinomaniacy mogą oglądać seanse na wygodnych leżakach, przygotowanych przez naszego sponsora, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. W programie pokazów znajdą się pozycje, które zyskały uznanie na festiwalach i w konkursach filmowych w ostatnich latach. Udział w pokazach jest bezpłatny – objaśnia Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W przypadku deszczowej pogody filmy wyświetlane są w pawilonie nr 2.

Już czwarty rok działa również letnie Kino Grunwald. Filmy wyświetlane są w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 21:30 przy Winiarni "Pod czarnym kotem" na rogu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej. Tematyka filmów w zeszłym roku skupiona była wokół Poznania, w zeszłym roku filmy dotyczyły Berlina, w tym roku organizatorzy rzucają oko na Warszawę.

Wstęp na wszystkie kina plenerowe jest bezpłatny.


Program kina letniego na Targach - czwartki godz. 21:30:
23 lipca: "Grand Budapest Hotel"
30 lipca: "Wenus w Futrze"
6 sierpnia: "Ida"
13 sierpnia: "Nauka spadania"
20 sierpnia: "Królowie Lata"

Program letniego Kina Grunwald - Winiarnia "Pod czarnym kotem", ul. Marcelińska/Wolsztyńska - czwartki godz. 21:30:
23 lipca: "Człowiek z M3"
30 lipca: "Wielka Majówka"
6 sierpnia: "Ekstradycja"
13 sierpnia: "Poza zasięgiem"
20 sierpnia: "Kick"

Program kina letniego - Kolektyw Kąpielisko, Park Kasprowicza (wejście przy boisku do minikoszykówki) - soboty godz. 22:00:
25 lipca: "Imagine", reż. A. Jakimowski
1 sierpnia: "Chce się żyć", reż. M. Pieprzyca
8 sierpnia: "Story Of Stuff" - projekcja i dyskusja przygotowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej
15 sierpnia: "Sen o Warszawie", reż. K. Magowski
22 sierpnia: "Smak curry", reż. Ritesh Batra
29 sierpnia: "Sugar Man", reż. Malik Bendjelloul
1 września: "Frank", reż. Lenny Abrahamson


Komentarze (1)

23-07-2015 08:31:22
Albańczyk
Haniu, czy mogę Cię zaprosić do kina letniego?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: