Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent pomógł znaleźć schronienie wyrzuconemu na bruk starszemu małżeństwu z Mottego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent pomógł znaleźć schronienie wyrzuconemu na bruk starszemu małżeństwu z Mottego
17-07-2015 08:06   Janusz Ludwiczak
Państwo Janina i Jan Wielgoszowie, którzy zostali brutalnie wyrzuceni z mieszkania w kamienicy przy ul. Mottego w końcu znaleźli nowe lokum. Pomógł im m.in. wiceprezydent Arkadiusz Stasica.

Wracamy do sprawy państwa Janiny i Jana Wielgoszów.

Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu Janina i Jan Wielgoszowie od kwietnia wynajmowali mieszkanie w kamienicy przy ul. Mottego. W czwartkowy poranek brutalnie z lokalu wyrzucił ich właściciel i jego ludzie. Małżeństwo 60-latków dwie doby spędziło wraz ze swoim dobytkiem na podwórku. Sąsiedzi przynosili im żywność i napoje.

Początkowo z pomocą przyszła im Agnieszka Glapa z Rady Osiedla Św. Łazarz. Udało się znaleźć mieszkanie w kamienicy przy ul. Matejki 56, o czym pisaliśmy 7 lipca.

Owszem, ale tam mieliśmy mieć do dyspozycji pokój. Nie podobało nam się sąsiedztwo. Naskoczył na nas jeden z lokatorów, mąż wystraszył się. Nie chcieliśmy mieć powtórki z rozrywki, zrezygnowaliśmy – opowiada Janina Wielgosz.

Państwu Wielgoszom postanowiła pomóc Beata Jackowiak.

Codziennie szukaliśmy pomocy. Zaczęliśmy od Urzędu Miasta, MOPR-u. Obeszliśmy różne hotele robotnicze, przeglądaliśmy ogłoszenia wynajmu mieszkania. Sytuację komplikowało, że państwo Wielgoszowie nie mieli dokumentów wskutek wydarzeń w mieszkaniu na Mottego. Zostały im zabrane dowody osobiste. Z pomocą przyszła również Fundacja Pomocna Mama i Maria Łazarz, która skierowała państwa do wiceprezydenta – powiedziała Beata Jackowiak, mediator sądowy.

Udało nam się znaleźć schronienie. Przedstawiliśmy całą sprawę wiceprezydentowi. Mamy lokal na Górczynie. Zgłosiliśmy również całą sprawę na policję. Przeszliśmy obdukcję. Wciąż nie można skontaktować się z właścicielem mieszkania na Mottego. Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg – mówi Janina Wielgosz.


Komentarze (4)

20-07-2015 06:24:56
Negatyw
Coś takiego jak eksmisje, nie ma prawa istnieć w cywilizowanym świecie! Od tego jest państwo,.aby każdemu w takiej sytuacji pomóc.
17-07-2015 17:10:16
Tomek
Na Matejki też było źle? Ciekawe jak długo na Górczynie zakotwiczą i kto będzie płacić za lokal?
17-07-2015 14:51:43
Ryszard Rochowiak
Kiedy znowu będzie posprzątane podwórze, które bezprawnie okupowali Wielgoszowie. Najwyższa pora zabrać resztę pozostawionego 'dobytku'.
17-07-2015 12:56:27
M.
To nie jest 60-letnie malzenstwo, to jest malzenstwo 60-latkow.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: