
W najbliższą środę w ramach „Lata z Książką” gościć będzie Wydawnictwo Poznańskie. Będą gry, zabawy. Wszyscy, którzy pojawią się na targowej plaży, będą mogli poznać przygody sympatycznych bohaterów książek z serii „Kraina uważności” wydawanych przez Wydawnictwo Poznańskie - Lwa Staszka, Nietoperzycy Kai, Tygryska Erwinka i Szczurka Rysia. Fragmenty książek będzie czytała ich autorka Agnieszka Pawłowska. W programie również ciekawe warsztaty z uważności oraz kiermasz. Zajęcia odbędą się w godzinach od 12:00 do 14:00.
Czwartkowe atrakcje na plaży
W czwartek 16 lipca od godz. 12:00 w programie znajdą się zabawy, gry i konkursy prowadzone przez profesjonalną animatorkę Monikę Skikiewicz wraz z zespołem „Lata na Targach”.
Po dobrze przyjętych zajęciach z Zumby w poprzednich tygodniach, o godz. 15:00 odbędzie się trening Zumby dla osób w każdym wieku, prowadzony przez licencjonowaną instruktorkę, członka Zumba Instructor Network – Małgorzatę Kiszkę.
Kino letnie
Czwartkowy wieczór to atrakcje związane z kinem letni. Około godz. 21:30 Targi zapraszają na projekcję filmu "Sugar Man" (w reżyserii Malika Bendjelloul’a) opowiadającego uniwersalną opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu obraz przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dywanowi. Jak zwykle przy okazji wieczorów kinowych, do dyspozycji gości będą wygodne leżaki, będzie też możliwość skorzystania z małej gastronomii. W przypadku złej pogody seans wyświetlony zostanie w pawilonie nr 1.
Joga i wycieczka w piątek
W piątek „Lato na Targach” zaprasza na coś dla ciała i dla duszy. Targowa wycieczka to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak targowa „maszyna” funkcjonuje od środka. Przewodnik, Tomasz Mikszo, z Targami Poznańskimi związany jest „od zawsze”, a piątkowe wycieczki są okazją do wspomnień związanych z początkiem i rozwojem Targów w czasie Powszechnej Wystawy Krajowej (Pewuki), w czasie wojny i czasach współczesnych. Wycieczka trwa ok. dwóch godzin. Początek w piątek o godz. 12:00 przy Holu Południowym.
O godz. 16.30 rozpoczną się ćwiczenia jogi. W zajęciach może wziąć udział każdy bez względu na stopień zaawansowania.
Piłka nożna, wrotki i eksperymenty chemiczne
Jeśli mowa o nauce w czasie wakacji, to chodzi o zwariowane eksperymenty chemiczne. Koło Naukowa „BioInicjatywa” z Politechniki Poznańskiej w każdą sobotę w godz. 12:00 - 15:00 udowadnia, że chemia to świetna zabawa. Większość doświadczeń jest przeprowadzana za pomocą artykułów, które można znaleźć w każdym domu – płynu do mycia naczyń, cukru trzcinowego, octu, mleka czy wody. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Soboty to również czas, gdy odbywają się zajęcia piłkarskie prowadzone przez doświadczonych trenerów Akademii Reissa, a także warsztaty wrotkarskie na rolkach i wrotkach Zico Racing. W piłkę pod czujnym okiem instruktora można pograć w godz. 11:00 - 13:00, a wrotki w pawilonie nr 1 to propozycja na cały dzień, w godz. 10:00 - 18:00. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu.
W niedzielę organizatorzy „Lata na Targach” zapraszają na relaks, wypoczynek na leżaku i kąpiele słoneczne na plaży oraz trawiastych tarasach letniego ogrodu MTP.
Codziennie osiem godzin atrakcji
Akcja "Lato na Targach" potrwa do 28 sierpnia. Plaża czynna jest codziennie od 10:00 do 18:00, a w czwartki do 23:00. Wejście znajduje się od ul. Głogowskiej na przeciwko trasy PST) i prowadzi przez Hol Południowy MTP. Od wtorku do soboty na targowej plaży odbywają się gry konkursy i zabawy z animatorami. Do dyspozycji plażowiczów na całym terenie plaży jest WiFi. Udział we wszystkich wydarzeniach programu "Lata na Targach" jest bezpłatny.
Aktualności |
najnowsze | najpopularniejsze |
· Odkrywali "Łazarz nieoczywisty" {►FILM}
(10-02-2025 05:24)
· Boiska trzech łazarskich szkół się zazielenią
(07-02-2025 09:14)
· Będzie można poznać "Łazarz nieoczywisty"
(07-02-2025 08:24)
· Rozpoczęła się rozbiórka centrum handlowego przy zbiegu Głogowskiej, Palacza i Kasprzaka
(06-02-2025 08:38)
· Matejki będzie zamknięta aż do 16 lutego!
(06-02-2025 04:52)
· Na Targach i w Parku Manitiusa znajdowały się niegdyś cmentarze
(02-11-2024 09:29)
· Rogale na Św. Marcina {PRZEPIS}
(11-11-2024 09:53)
· Pół wieku temu Sczanieckiej przejechał ostatni tramwaj
(12-01-2025 22:07)
· Nastolatek wyskoczył z wieżowca przy Dmowskiego
(24-05-2024 19:59)
· Już od ponad 60 lat obchodzimy Dzień Babci
(21-01-2025 18:10)
Niezapominajka |
lut
do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
lut
Szkoły katolickie ul. Głogowska 92 (budynek dawnego VIII LO)
Biała sobota - bezpłatne konsultacje lekarskie, badania i porady medyczne
w godz. 10:00-13:00
14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
lut
13:30
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Światowy Dzień Chorego - msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka
lut
19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - miłośnikiem przyrody, twórcą filmów, edukatorem, autorem książek
- "PrzyRoda przyKręgu"
wstęp wolny
Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(19-08-2005 00:00)
Zapisz się na listę mailingową: