Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można już wypożyczyć rower przy Głogowskiej/Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można już wypożyczyć rower przy Głogowskiej/Hetmańskiej
14-07-2015 01:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Głogowską działa już czwarta stacja rowerów miejskich na Łazarzu.

Miejskie jednoślady można już wypożyczyć przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Lokalizacja ta zajęła trzecie miejsce w głosowaniu wśród poznaniaków. Od 19 do 31 maja ZTM przeprowadził konsultacje dotyczące wyboru lokalizacji nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Spośród 31 przedstawionych propozycji można było wybrać maksymalnie 3 lokalizacje. W konsultacjach oddano 20 104 głosy, z czego na lokalizację: "Głogowska/Hetmańska" głos oddano 1089 razy.

Nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego pojawiły się również przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej oraz na pętli Górczyn. Ponadto do końca lipca dodatkowa stacja pojawi się na węźle przesiadkowym "Traugutta" - przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i 28 Czerwca 1956.

Obecnie rower miejski na Łazarzu możemy wypożyczyć już w czterech lokalizacjach: przy Parku Wilsona (Głogowska/Berwińskiego), przy Centrum Stomatologii (Bukowska/Przybyszewskiego) oraz w rejonie Dworca Głównego (plac Dworcowy) i od poniedziałku także na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Głogowską.

Nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego "Głogowska/Hetmańska" ekran dotykowy. Można w niej zapłacić kartą płatniczą, również zbliżeniowo. Głównym udogodnieniem, jakie pojawia się w związku z nowym otwarciem jest nowy system zabezpieczeń rowerów (elektrozamki). Za jego sprawą, wynajmowanie i oddawanie rowerów jest prostsze i szybsze niż do tej pory – informuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextibke Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Aby móc wypożyczyć jeden z ponad 350 rowerów miejskich należy wejść na stronę internetową: www.poznanskirower.pl i dokonać opłaty inicjacyjnej w wysokości 10 złotych. Pierwsze 20 minut korzystania z systemu jest bezpłatne. Po tym czasie do 60 minut opłata wynosi 2 złote. Za kolejną godzinę zapłacimy 4 złote. Rower nie może być wypożyczony na dłużej niż 12 godzin.

Trzeba się zarejestrować, podać swoje dane i numer telefonu, który jest naszym loginem. Następnie musimy zasilić konto kwotą 10 złotych, możemy udać się do stacji i wypożyczyć rower. Całość zajmuje ok. 5 minut – wyjaśnia Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora systemu.


R E K L A M A

Komentarze (3)

28-07-2016 15:35:30
jaro
od niedawna korzystam ale wielokrotnie ekran dotykowy nie działa,nie wiadomo co wtedy zrobić,brak czasu na dzwonienie a jeśli się dodzwonisz to długa weryfikacja,często brak rowerów rano na stacji przy ul.Zielonej w Poznaniu
15-07-2015 23:30:44
smutny
to i tak dla mnie skomplikowane, ja myślałem że wrzuce tylko monetę do skrzynki i odblokuje mi się rower a tu taki kosmos ! ludzie , pomyślcie o czyms łatwiejszym do obsługi !
14-07-2015 11:04:49
Negatyw
Można DOPIERO...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: