Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmietniki na psie kupy na Bogusławskiego, donice na Niegolewskich - propozycje mieszkańców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmietniki na psie kupy na Bogusławskiego, donice na Niegolewskich - propozycje mieszkańców
13-07-2015 08:39   Janusz Ludwiczak
Przez trzy tygodnie Rada Osiedla Św. Łazarz przyjmowała propozycje od mieszkańców dotyczące przyszłorocznego budżetu, który wynosi 852 389 złotych.

Budżet Osiedla Św. Łazarz na przyszły rok wyniesie 852 389 złotych. Rada Osiedla Św. Łazarz podobnie jak w latach ubiegłych poprosiła mieszkańców o konsultacje i swoich pomysłów i projektów zadań, które mogłyby zostać zrealizowane w przyszłym roku. Sugestie były przyjmowane do 5 lipca.

Jedną z propozycji było zamontowanie koszy na psie kupy na ul. Bogusławskiego i ustawienie donic z kwiatami na ul. Niegolewskich.

Ulica Bogusławskiego nie powinna służyć jako toaleta dla psów, jednak rzeczywistość jest inna. Wielu ludzi nie dociera z psem do Parku Kasprowicza tylko wyprowadza go niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Ulica Bogusławskiego z pasem zieleni jest nie do wytrzymania. Ilość odchodów jest przerażająca. Moja 90-cio letnia ciocia od zawsze mieszka na ulicy Niegolewskich i sama nazywa ją psią ulicą. Myślę, że pojemniki na psie odchody mają również spełniać element edukacyjny dla ludzi. Przechodząc ulicą zwróciłem pewnej osobie uwagę, że powinna posprzątać po swoim psie. Właściciel psa rozejrzał się w około i zapytał gdzie by miał to wyrzucić? Gdyby pojemnik stał w widocznym miejscu może sytuacja wyglądała by inaczej – uważa Bartłomiej Ignaszewski.

A to inne propozycje mieszkańców:

 • Monitoring ul. Małeckiego, Kanałowa
 • Wydzielone miejsce na toaletę dla psów plus zwiększenie ilości pojemników na psie odpady z kontrola dostępności worków
 • Zagospodarowanie placu po byłym boisku do koszykówki w pobliżu placu zabaw przy ul. Dmowskiego
 • Montaż tablicy ogłoszeń na której będzie można umieszczać ważne informacje dla mieszkańców
 • Przeprowadzenie akcji "Źle parkujesz - mandat otrzymujesz"
 • Przeznaczenie środków na program zdrowego odżywiania w placówkach oświatowych
 • Stworzenie funduszu reprezentacyjnego na zakup rzeczy dotychczas finansowanych z diet radnych
 • Zakup większej ilości pojemników na śmieci szczególnie w rejonie Rynku Łazarskiego
 • Animacje dla dzieci oraz spektakle dla dzieci
 • Piknik dla mieszkańców połączony z koncertem
 • Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci w wakacje
 • Spektakle i koncerty dla mieszkańców
 • Zajęcia dla ciała i umysłu
 • Wieczorki muzyczne dla seniorów
 • Zagospodarowanie Ogrodu społecznościowego Łazarz
 • Budowa ścieżek rowerowych
 • Budowa placu zabaw dla dzieci przy ul. Potockiej
 • Remont chodnika przy ul. Siemiradzkiego
 • Remont chodnika w ciągu ul. Jarochowskiego wraz z uporządkowaniem parkowania wzdłuż ulicy (po stronie parku)
 • Remont chodnika ul. Chociszewskiego
 • Rewitalizacja alejek w Parku Kasprowicza
 • Remont miejsc parkingowych w okolicy przychodni - ul. Stablewskiego (od ul.Kasprzaka do Jarochowskiego) - poprawienie warunków parkingowych w tym miejscu jest kluczowe nie tylko dla samych mieszkańców dzielnicy, ale również dla dużej części miasta (dyżur nocny).

Podczas kolejnej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbędzie się w środę zaplanowano I czytanie budżetu i przedstawienie planu budżetu na 2016 rok. Plan wydatków na przyszły rok ma zostać uchwalony podczas kolejnej sesji, 5 sierpnia.


Komentarze (10)

14-07-2015 09:42:05
Marek
@Haniu uważam,że warto zacząć od małych kroków. Mam nadzieję, że rada pozytywnie rozpatrzy propozycję budowy pojemników na psi odchody na ul. Bogusławskiego/Niegolewskich i zbada jaki wpływ mają na poprawę estetyki tego miejsca.
14-07-2015 09:22:47
Hania
@DO HANIA, bardzo prosze bez przytykow, staraj sie pisac spokojnie i rzeczowo, dziekuje. Co podatku to jest niestety pochlaniany do budzetu miasta i nie jest wykorzystywany na "psie" potrzeby. Jesli podatek bylby wyzszy moze wiele osob nie zdecydowaloby sie na kupno pieska. Musza nastapic zmiany, o ktore powinny starac sie Rady Osiedli aby miasto przekazywalo choc 1/3 tej sumy /a jest to okolo 1 miliona zl rocznie wplywow z podatku psiego do kasy miasta/, do Rad Osiedli, ktore wtedy moglyby zagospodarowac te pieniadze w odpowiedni sposob. Jest to sprawa wedlug mnie do zalatwienia tylko radni osiedlowi musza dzialac.
14-07-2015 08:32:09
M.
@Do Hania. Przepraszam, ale co ma wysokość podatku za psa do złego parkowania??? Jeżeli się nie mylę, to obecnie podatek wynosi 50zł, a lista powodów uprawniających do zwolnienia z opłat jest długa. Czy uważasz, że za taką kwotę należy się jakieś specjalne traktowanie (czytaj: zwolnienie z obowiązku sprzątania po swoim psie)? Moim zdaniem, psów i kotów mamy zbyt wiele, często są kłopotliwym prezentem dla dzieci, w bardzo wielu przypadkach ich jedyną aktywnością fizyczną jest przejście 100m/dzień.
14-07-2015 06:24:28
Negatyw
Ja zwierzęta preferuję w zoo, lub na talerzu. Trzymanie psa w bloku, powinno być zakazane. Nie muszę bowiem na schodach mijać wielkie sapiące bydle kilka razy dziennie. Poza tym dla psa życie w bloku to męczarnia!
14-07-2015 02:29:38
Do Hania
Kobieto! Gadasz jak poparzona. Zwiększyć podatek za psa, powiadasz? A na co teraz on idzie, bo efektów nie widać, pytam się serio, na co? Jest jeden kosz na odpadki po psach, przy przedszkolu 44, worków brak, były raz, jak kosze ustawiono, bo poźniej je ktoś porozrzucał. A dalej? Jeden z radnych osiedla obiecał wybieg dla psów na Hetmańskiej i na Arenie i co? Proponuję pieniądze przeznaczyć na wlepienie mandatów za złe parkowanie. 2 przykłady w okolicach do 300m od siebie. Skrzyżowanie Lodowa/ Załęże i Lodowa przed blokiem na Hetmańskiej. Tam przejścia są zastawione, nie da się przejść, bo przejście jest otoczone z każdej możliwej strony! Kolejny przykład, ulica Chłodna i podjazdy dla wózków dla dzieci i wózków inwalidzkich. Z jednej, jak i z drugiej strony, notorycznie zastawione, osoba na wózku ma skrzydła rozwinąć czy niczym kozica bądź akrobata wskoczyć na wózku po schodach? I trzeci przykład, rozsławiona ulica Dmowskiego, a Stablewskiego obok piekarni, tłumany zastawiające chodnik, ni da się tam przejść, a zapomnij o przejechaniu wózkiem, a zaraz obok na ulicy Stablewskiego, jezdnia zastawiona autami. Dodam jeszcze Januszy, którzy zostawiają auta na jezdni idąc do Monopolowca, a co za tym idzie blokują pas i trzeba ścinać ciągłą. W gratisie dorzucam Głogowską z zastawionymi bramami i autami na chodnikach.
13-07-2015 17:26:24
Hania
Wiele ulic na Lazarzu "upiekszonych" jest psimi kupami, psia kupa na lazarskim chodniku to jest normalka. NICZEGO nie zmieni wybieg dla psow czy kilka wybiegow, torebki na odchody czy tona torebek na odchody, zwiekszenie ilosci pojemnikow na psie odchody, to NIC absolutnie NIE zmieni poniewaz to wlasciciele psow musza sie zmienic i sprzatac po swoich psach, KAZDORAZOWO. Przeciez mozna uzywac torebki plastikowej po zakupach jaki problem a pozniej zaniesc/wrzucic do najblizszego pojemnika na smieci, jesli takiego nie ma to do tego na wlasnym podworku. Tylko od wlascicieli psow zalezy czy ten problem nareszcie zostanie rozwiazany i uwazam, ze to wyrzucanie pieniedzy na polsrodki. KONIECZNIE PODNIESC PODATEK ZA PSA !
13-07-2015 16:24:01
rosa
Popieram usytuowanie pojemników na psie odpady, sama mam psa i wiem jaki to problem , gdy właściciele nie sprzątają po swoim pupilu, tłumacząc się brakiem koszy. Niejednokrotnie zmuszałam takie osoby do sprzątnięcia dając im woreczek/ mam zawsze kilka przy sobie/ Ale nie zawsze ma to dobry skutek, kultury już niektórych się nie nauczy,patrząc co też się wala na chodnikach i trawnikach- śmieci, kapsle od butelek, butelki po piwie, puszki po piwie. I resztki gumy do żucia poprzyklejane/zwłaszcza w śródmieściu/ gdzie się da i na czym się da
13-07-2015 16:12:44
Ircyś
Szkoda, że się nie załapałem na zgłoszenie uruchomienia nieczynnych dwóch wodotrysków w Parku Wilsona, bardzo by się przydały w czasie upałów.
13-07-2015 12:45:20
Marek
Problem psich odchodów to bardzo nieprzyjemny temat. Zdecydowanie popieram inicjatywę budowania nowych śmietników. Ul. Bogusławskiego zdecydowanie wygląda jak toaleta dla psów.
13-07-2015 12:28:44
MK
Proponuję większych nakładów i pomysłów dla naszych dzieci. Pieski i kotki to tylko zbędny balast dla rodzin, które trzymają te zwierzęta, nie mając warunków. Spacerujący właściciele , co drugi nawet nie nosi odpowiedniego opakowania, żaden monitoring nie pomoże. Przechodząc ulicami Łazarza nie można patrzeć na ludzi tylko na chodnik, żeby nie wdepnąć. Myślę, że dzieci to nasza radość i przyszłość, o nie musimy zadbać. Proszę spojrzeć na trawniki w Parku Kasprowicza, dzieci mają bardzo skromny plac zabaw, na wszelki wypadek z ogrodzeniem, a psy biegają wszędzie bez ograniczeń, a gdzie niby opiekunowie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: