Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza powstają rzeźby w drewnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza powstają rzeźby w drewnie
12-07-2015 00:25   Janusz Ludwiczak
W sobotę w ogrodzie społecznym przy pływalni letniej w Parku Kasprowicza w ruch poszły piły mechaniczne, młotki i dłuta. Odbywają się tam warsztaty rzeźby w drewnie w ramach projektu "Centrum Warte Poznania".

Pracownia Łazarska działająca w ramach Galerii Raczej i Otwartej Strefy Kultury zorganizowała drugą edycję bezpłatnych warsztatów rzeźby w drewnie. W poprzedni weekend odbyły się one w Parku Wilsona, teraz przyszedł czas na Park Kasprowicza.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zupełnie początkujących jak i takich, które miały już doświadczenia w pracy rzeźbiarskiej. Uczestnicy przygotowują samodzielnie – z pomocą prowadzących – własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego. Warsztatowicze poznają techniki i narzędzia pracy w drewnie i nauczą się pracy z tym naturalnym materiałem - od projektu do wykończenia rzeźby – objaśnia Agnieszka Szablikowska z Pracowni Łazarskiej i Galerii Raczej.

W każdych warsztatach bierze udział ok. 12 osób. Uczestnicy pod okiem rzeźbiarza i stolarza przygotowują płaskorzeźby i pełne rzeźby według wcześniej przygotowanego projektu. Mamy dziewczynę, która uczestniczy we wszystkich trzech cyklach warsztatów, przygotowuje ona ogromną rzeźbę. Wszystkie prace zostaną pokazane w byłym Hortexie – dodaje Agnieszka Szablikowska.

Są jeszcze wolne miejsca na ostatnie warszaty, które tym razem odbędą się 25 i 26 lipca w Ogrodzie Łazarz. Więcej informacji - e-mail: pracownia.lazarska@gmail.com, tel. 609 497 156.


Komentarze (1)

12-07-2015 10:59:07
Negatyw
A studenciaki na Batorego poza chlaniem i imprezowaniem, nie dostrzegają żadnych innych form aktywności. Na szczęście uspokaja ich policja, ale w weekendy powinno być tutaj więcej patroli monitorujących przestrzeganie ciszy nocnej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: