Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Człowiek witruwiański" da Vinci w mozaice {GALERIA ZDJęć} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Człowiek witruwiański" da Vinci w mozaice {GALERIA ZDJęć}
04-02-2009 19:19   Janusz Ludwiczak
Koparki, wiertarki, a nawet wzory zjeżdżalni wodnych i stadionowe krzesełka można było oglądać na Targach Budma, które odbyły się dwa tygodnie temu na MTP.

Prawie 65 tysięcy gości odwiedziło w dniach od 20 do 23 stycznia Międzynarodowe Targi Poznańskie, na których odbywały się Międzynarodowe Targi Budownictwa "Budma 2009", Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad "WinDoor-Tech", a także Centrum Budownictwa Sportowego.

Na ponad 40 tysiącach metrów kwadratowych, w szesnastu (czyli praktycznie wszystkich) pawilonach MTP swoją ofertę prezentowało ponad 1300 producentów i dostawców dla budownictwa z 35 krajów.

I tak na Targach "Budma" można było zobaczyć wszystko co potrzebne jest do budownictwa, nie tylko mieszkalnego.

Organizatorzy i wystawcy przygotowali niemalże 60 różnego rodzaju wydarzeń, wśród nich chociażby II Glazurnicze Mistrzostwa Polski. Glazurnicy musieli ułożyć z płytek słynne dzieło "Człowieka witruwiańskiego" Leonarda da Vinci. Na "Budmie" odbyło się sporo debat i konferencji, a także warsztaty dla architektów, wystawa "Dizajn w przestrzeni publicznej", pokazy sztuki dekarskiej czy "Archispace", czyli impreza dla użytkowników programów komputerowych wspomagających projektowanie, dla których obsługa np. programu Auto-Cad jest pestką.

Budowlane targi odbyły się nie tylko w pawilonach, ale na wolnym powietrzu. I tak na placu Św. Marka przygotowano "Wioskę Domów Drewnianych", w której można było wejść do domu pasywnego. Został on skonstruowany tak, aby żadna wytworzona w czasie jego użytkowania energia nie marnowała się, a kosztu eksploatacji były jak najniższe.

W pawilonach 6, 6a i 6b zobaczyć było można ekspozycję Centrum Budownictwa Sportowego, w którym wystawcy prezentowali przede wszystkim wszystko co potrzebne jest do budowy i wyposażenia boisk. Goście mogli także zapoznać się z ofertami jacuzzi, basenów czy zjeżdżalni wodnych. Jedna z firm zaprezentowała wzór zjeżdżalni multimedialnej z efektami dźwiękowymi i wizualnymi.

Na "Budmie" firma Opal zaprezentowała elewacje odporne na graffiti. Pierwsze tego typu rozwiązanie w Poznaniu znajduje się już na nowym budynku mieszkalnym przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej i Kasprzaka.
Materiał wykonany jest ze specjalnej powłoki antygraffiti. Do zmycia napisów wystarczy zwykła woda z płynem do mycia naczyń. Można też łatwo uzupełnić fragment płytki, przez jej wymianę - powiedziała Joanna Kamińska, specjalista ds. marketingu firmy Opal..

Kolejne targi budowlane "Budma" odbędą się już za rok (od 19 do 22 stycznia 2010), a w już na początku czerwca odbędą się targi "Budma Interior" - Targi Wykończenia i Renowacji Wnętrz.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

07-02-2009 16:08:12
max
Mozaiki jak mozaiki, ale za samego glazurnika byś zapłaciła z kilkaset złotych, no minimum 2 tys.
06-02-2009 22:01:10
madzia
Ładne te mozaiki Leonarda da Vinci. Chętnie bym sobie wstawiła do łazienki, ale o kosztach wolę nie myśleć
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: