Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Katarzyna Kretkowska miała zostać wiceprezydentem. W Radzie Miasta mogła ją zastąpić Maria Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Katarzyna Kretkowska miała zostać wiceprezydentem. W Radzie Miasta mogła ją zastąpić Maria Łazarz
06-07-2015 08:24   Janusz Ludwiczak
Od środy Arkadiusz Stasica jest nowym zastępcą prezydenta Poznania. Jednym z kandydatów SLD na zastępcę prezydenta Poznania była radna Katarzyna Kretkowska.

Były prezes Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Arkadiusz Stasica został nowym wiceprezydentem Poznania. Zastąpił on Jakuba Jędrzejewskiego, który pod koniec czerwca podał się do dymisji. Powodem była tzw. "afera fakturowa", o której informowała "Gazeta Wyborcza". Chodziło o faktury, o łącznej wartości ok. 150 tysięcy złotych, które w imieniu spółki Szpitale Wielkopolskie podpisywał Jakub Jędrzejewski. Dotyczyły one między innymi usług informatycznych, marketingowych i promocyjnych. Zlecenia miał otrzymywać klub fitness, do którego uczęszczał były wiceprezydent. Kontrolę w tej sprawie zapowiedziały Najwyższa Izba Kontroli i Urząd Kontroli Skarbowej. Po aferze fakturowej Jakub Jędrzejewski przestał być również członkiem Platformy Obywatelskiej.

Nowy zastępca prezydenta Poznania został ogłoszony w środę. Równocześnie pomiędzy klubami radnych Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem zostało podpisane porozumienie, które zakłada m. in. budowę nowych mieszkań komunalnych, dopłaty do żłobków, poprawę funkcjonowania GOAP-u czy przekazywanie co roku trzech milionów złotych rocznie.

Jednym z kandydatów SLD na zastępcę prezydenta Poznania była radna Katarzyna Kretkowska.

Byłam zgłoszona przez klub jako jedna z kandydatek. W toku rozmów nabraliśmy przekonania, że żaden z radnych SLD nie powinien być wiceprezydentem. Zdecydowaliśmy się na kandydaturę osoby, która jest fachowcem, a nie politykiem samorządowym. Jestem wybrana przez mieszkańców Łazarza, Jeżyc, Ogrodów i Starego Grunwaldu, przez trzy lata chciałabym ich dalej reprezentować. Zostanie wiceprezydentem wiązałoby się z rezygnacją funkcji radnej – zaznacza Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania.

Mandat radnej Katarzyny Kretkowskiej miałaby zdobyć Maria Łazarz. Obecna przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz w listopadowych wyborach do Rady Miasta zajęła kolejną pozycję na liście SLD po Katarzynie Kretkowskiej, zdobywając 214 (2,56%) głosów.

Pani Maria Łazarz byłaby bardzo dobrą radną. Być może ten scenariusz zostanie jeszcze zrealizowany – podsumowuje Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania.


Komentarze (2)

10-07-2015 06:30:49
Negatyw
Każdy społecznik traktuje to jako lans i preludium do walki o stołek.
07-07-2015 09:12:01
Tomek
214 wystarczy by zostać Radnym... Przecież tyle osób mieszka w jednym bloku na moim osiedlu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: