Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siedmiobój Miejski ogarnął Park Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Siedmiobój Miejski ogarnął Park Kasprowicza
05-07-2015 02:06   Janusz Ludwiczak
Blisko 70 osób wzięło udział w grze miejskiej "Siedmiobój Miejski", którą w sobotę rozegrano w Parku Kasprowicza i pobliskich przestrzeniach Łazarza. Zawodnicy musieli wziąć udział w lacrosse, futbolu czy hokeju, a także rozwiązać kilka zagadek historycznych i architektonicznych. Główną nagrodą w grze było zdobycie zaproszenia do zwiedzenia zakamarków Areny, w tym tajemniczego tunelu pod nią się znajdującego.

Upał i temperatura sięgająca 34°C nie zniechęciła uczestników gry miejskiej "Siedmiobój miejski". Gracze mogli sprawdzić woje umiejętności w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach: rodzinnej i otwartej.

Na uczestników czekało będzie siedem zadań sportowych i siedem wyzwań miejskich związanych z Łazarzem. By wziąć udział w "Siedmioboju Miejskim" nie trzeba było ani sportowcem, ani znawcą miasta.

Siedmiobój jak sama nazwa wskazuje składa się z siedmiu konkurencji sportowych: piłki ręcznej, koszykówki, badmintona, hokeja, piłki nożnej, futbolu i lacrosse. Mamy też wyzwania miejskie, które są przeplatane - gracze zgłębiają tajemnice Łazarza, by móc wziąć udział w kolejnych konkurencjach sportowych. Są to ukryte detale architektoniczne, historie budynków, które pełnią już inne funkcje, jak na przykład były kościół karmelitanek, a obecnie oddział urologiczny. Chcemy zwrócić uwagę na takie miejsca nieznane – powiedział Daniel Kaczmarek z zespołu Gry Miejskiej, współorganizator imprezy "Siedmiobój Miejski".

W sobotniej grze ulicznej wzięło udział blisko 70 osób z 15 zespołów. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymali w nagrodę wejściówki na poznańskie obiekty sportowe i zaproszenie do zwiedzenia zakamarków Areny, w tym tajemniczego tunelu pod nią się znajdującego.

Dziewczyny mają już wakacje, chciałam, by miło spędziły czas w sobotnie południe. Konkurencje są ciekawe. Sądzimy, że tunel pod Areną pochodzi z II wojny światowej – powiedziała Ania z córkami.

Wzięłyśmy udział w grze dla zabawy. Konkurencje są interesuje, jednak brakuje siatkówki. Tunel to pewnie tajemnicza kryjówka. Sądzimy, że przemieszczali się nim sportowcy, by się zmotywować, a gwiazdy udają się nim do garderoby – opowiadają Marta, Agata, Weronika i Bożena.

To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Absolutnie nie przeszkadza nam upał, jedynie trudno się biega. Nigdy wcześniej nie bawiliśmy się w ten sposób. Ciekawi nas na czym będzie polegać konkurencja pod nazwą lacrosse. Bardzo ciekawie odkrywa się Łazarz, tym bardziej, że nie jesteśmy z Poznania. Te okolice są dla nas nowe – wskazuje Michał Burmann.

Postanowiliśmy wziąć udział w grze, by poznać nowe miejsca w Poznania, a przy okazji dobrze się bawić w gronie przyjaciół. Konkurencje są bardzo ciekawe, dobrze przygotowane, są różnorodne - trzeba się wykazać zarówno sportowo jak i intelektualne. Tunel pod Areną to musi być pewnie schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej – uważają Ola Podsiadłowska, Katarzyna Danel i Bartosz Przyłódzki.

Tunel znajdujący się pod Areną nie jest ani schronem przeciwlotniczym ani nie służy dla sportowców i gwiazd tutaj występujących.

Tunel wiedzie spod Areny do pomieszczeń z klimatyzacją i wentylacją. Tunel prowadzi do budynku MUKS, oddalonego o kilka metrów od hali. Obiekt ten można porównać do tunelu metra – podsumowuje Daniel Kaczmarek z zespołu Gry Miejskiej.

Grę uliczna "Siedmiobój Miejski" zorganizował zespół gramiejska.pl oraz Młodzieżowy Ośrodek Sportowy POSiR.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: