Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka znów dojeżdża na Dworzec Zachodni... ale tylko do 24 lipca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka znów dojeżdża na Dworzec Zachodni... ale tylko do 24 lipca
05-07-2015 00:37   Janusz Ludwiczak
Po czteromiesięcznej przerwie tramwaje linii nr 12 i 14 znów jeżdżą przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. PeSTka jednak nie na długo powróciła do Dworca Zachodniego. Jak dowiedział się portal lazarz.pl od 25 lipca nastąpi całkowicie wstrzymanie ruchu na trasie PST, a to z powodu wymiany sieci trakcyjnej. Bimby aż do końca sierpnia nie będą dojeżdżać na Winogrady i Piątkowo.

W sobotę, 4 lipca tramwaje linii numer 12 i 14 wrócą na swoje stałe trasy "dolnym" odcinkiem trasy PST od przystanku "Most Teatralny" do "Dworca Zachodniego , natomiast od 6 lipca (poniedziałek) będą kursować przedłużeniem trasy PST w dni robocze w godzinach od 5:00 do 19:00 oraz w niedziele, natomiast pomiędzy godzinami 19:00 a 5.00 i w soboty objazdem przez ul. Roosevelta – zapowiadał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

W sobotę o godz. 4:23 pierwsza "czternastka" po czteromiesięcznej przerwie przejechała z Głogowskiej ulicą Zachodnią, na Dworzec Zachodni i dalej "dołem" wzdłuż ulicy Roosevelta, pod Mostem Dworcowym i Mostem Teatralnym dojechała na os. Sobieskiego.

Od 27 lutego tramwaje linii nr 12 i 14 na stałe, przez cały czas jeździły objazdem "górą" ulicą Roosevelta i przez przebudowane Rondo Kaponiera, a to w związku z przebudową Mostu Uniwersyteckiego. Ekipy budowlane musiały zdemontować sieć trakcyjną. Przejazd tramwajów miałby utrudniać inwestycję i mógł być niebezpieczny dla pasażerów.

"Dwunastka" i "czternastka" będą jeździć przedłużoną trasą PST przez Dworzec Zachodni w dni robocze od godz. 5 do 19 oraz w niedzielę przez cały dzień:

Linia nr 12:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Zachodnia - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

W dni robocze do godz. 5:00 i po godz. 19:00 oraz w soboty przedłużenie trasy PST pomiędzy mostem Teatralnym a Dworcem Zachodnim będzie zamknięte z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa podczas prac przy budowie mostu Uniwersyteckiego – tramwaje linii numer 12 i 14 będą wówczas kursować objazdem przez ul. Roosevelta i Rondo Kaponiera - dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Natomiast do końca wakacji, do 31 sierpnia zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii nr 19.

PeSTka jednak nie na długo powróci do Dworca Zachodniego. Jak dowiedział się portal lazarz.pl od 25 lipca nastąpi całkowicie wstrzymanie ruchu na trasie PST w związku z wymianą sieci trakcyjnej i prac torowych.

Od 25 lipca do 31 sierpnia na trasie PST od stacji Słowiańska do pętli os. Sobieskiego prowadzona będzie wymiana sieci trakcyjnej i osprzętu. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 12, 14, 15 i 16. Dla pasażerów uruchomimy autobusową komunikację zastępczą "za tramwaj" – tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

To nie jedyne utrudnienia jakie czekają pasażerów w te wakacje. Od 1 do 10 sierpnia na ulicy Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Roosevelta ekipy MPK wymieniać będą zwrotnice i torowisko. Tramwaje w ogóle nie pojadą ulicą Głogowską na odcinku od Hetmańskiej do Mostu Dworcowego.


Komentarze (1)

05-07-2015 22:22:10
pyra
jaki jest sens otwierania pestki na trzy tygodnie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: