Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Mgławica" zastąpiła kurtynę wodną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Mgławica" zastąpiła kurtynę wodną
03-07-2015 00:45   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Głogowskiej przed wejściem do Parku Wilsona uruchomione zostały "mgławice", które mają zużywać mniej wody. To jednak nie podoba się niektórym mieszkańcom.

W upalne dni Aquanet przed wejściem głównym do Parku Wilsona, od strony ulicy Głogowskiej uruchamia kurtynę wodną, w której chłodzą się przede wszystkim najmłodsi. Niebawem kurtyny wodne zostaną zastąpione "mgławicami". Informowaliśmy o tym wczoraj.

W czwartek Aquanet uruchomił "mgławicę", która zastąpiła kurtynę wodną.

Wprowadzamy zmiany. Wąż strażacy z rozetką zastąpią tzw. "mgławice", które ochłodzą przechodniów lekką, niewidoczną mgiełką z cząsteczkami wody. Będą one bardziej przyjazne dla poznaniaków, bo strumień wody będzie łagodniejszy, ale też osoby, które nie potrzebują ochłody będą mogły łatwo je ominąć. Nowa technologia pozwoli zaoszczędzić wiele litrów wody. Nie będzie tak jak do tej pory z wodotryskami, które które wylewały cały strumień wody na przechodniów – powiedziała Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

Już jest stojak z mgiełką wodna, jednak dzieciaki są smutne, gdyż wody jest jak na lekarstwo - za mało. Jak była kurtyna to można była się bezpiecznie bawić wodą. Dzieciaki się wygłupiały. A tak nie wiadomo dla kogo te kilka kropel. Przydała by się chociaż jedna dysza coś a-la natrysk na przycisk, to było by już praktyczniej. W porównaniu do kąpieli w fontannach tu jest stały obieg świeżej wody – sądzi Karol Kroll, mieszkaniec Łazarza.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na ochłodę... kurtyna wodna, a niebawem na upały będzie "mgławica"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

04-07-2015 09:37:15
Aga
@Ircyś : w Parku Wilsona są dwa takie wodotryski w misach...może ktoś poruszy ten temat z zarządzającym Palmiarnią
03-07-2015 17:35:10
Ircyś
A te małe fontanny w parku może uruchomią, chyba po wojnie nigdy nie były uruchomione
03-07-2015 16:06:28
tonny
I bardzo dobrze. To ma być do schłodzenia, a nie wykąpania się. Do zażywania kąpieli wodnych są jeziora, termy czy pływalnia na arenie.
03-07-2015 16:05:06
zorro
te mgiełki sa do baniiiiiiiiiiii
03-07-2015 15:35:22
gigss ...
Też uważam że te mgławice są do bani :( dają znacznie mniej frajdy dzieciom w te upalne dni ... Ale myślę że aquanet miał myśli co innego, wg. mnie one zużywają znacznie mniej wody niż kurtyny :) i chyba na tym cały pic polega.
03-07-2015 12:28:48
De.
Karol niech już nie wymyśla problemu tam gdzie go nie ma.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: