Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą trzy kina letnie - na Targach, w Parku Kasprowicza i na Marcelińskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą trzy kina letnie - na Targach, w Parku Kasprowicza i na Marcelińskiej
02-07-2015 07:24   Janusz Ludwiczak
Projekcją filmu "Najlepsze - Najgorsze Wakacje" rozpocznie działalność targowe kino letnie, które uruchamiane będzie w lipcowe i sierpniowe czwartki o godz. 21:30 na MTP.

W ramach "Lata na Targach" w każdy czwartek o godz. 21:30 poznaniacy będą mogli brać udział w kinie letnim. Filmy będą wyświetlane w plenerze, na ekranie o wielkości 28 m2. Kinomaniacy będą mogli je oglądać leżąc na wygodnych leżakach, przygotowanych przez naszego sponsora, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. W programie pokazów znajdą się pozycje, które zyskały uznanie na festiwalach i w konkursach filmowych w ostatnich latach. Udział w pokazach jest bezpłatny. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w napoje orzeźwiające, popcorn, watę cukrową lub inne pyszności. W przypadku niepogody projekcje będą się odbywały w pawilonie MP2 – zapowiada Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na początek, dziś o godz. 21:30 będzie można zobaczyć film "Najlepsze - Najgorsze Wakacje" - to pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Sundance 2013 komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów "Spadkobierców" oraz producentów "Juno" i "Małej Miss". Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem – nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowopoznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen uczyni Duncana "królem aquaparku" i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.

Pół godziny później swoją działalność wznowi Letnie Kino Grunwald prowadzone przez Winiarnię "Pod czarnym kotem" na rogu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej. O godz. 22:00 będzie można zobaczyć film "Soul kitchen", a po nim swój set zaprezentuje DJ Feelaz.

Tego lata kinomani mogą spędzić wiele wieczorów pod chmurką. Trzecie kino plenerowe będzie działać tuż obok pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Na ten cel Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko pozyskało środki w kwocie 20 tys. zł w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.

W ramach konkursu Centrum Warte Poznania przygotowujemy "Kin(o)gród", czyli kino plenerowe w Parku Kasprowicza. Zorganizujemy w sumie dziewięć seansów. Najpierw przygotowujemy wraz z mieszkańcami siedziska m.in. z palet ekologicznych, później postawimy ekran. Idea jest taka, by mieszkańcy sami przyczynili się do powstania kina. Wielokrotnie słyszeliśmy od mieszkańców, że na Łazarzu brakuje kina - mówiła w kwietniu Klaudia Lewczuk, Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko.

Organizatorzy na razie nie zdradzają repertuaru. Wiadomo tylko, że seanse będą emitowane w sobotnie wieczory.

Niestety przeciągają się kwestie formalne. Nie ma jeszcze repertuaru, pracujemy nad tym - tłumaczy Aleksandra Dolczewska z Kolektywu Kąpielisko.

Ponadto 16 lipca o godz. 21:00 w Ogrodzie Łazarz wyświetlony zostanie film "Zabiłem moją matkę" (reż. Xawier Dolan).


Program kina letniego na Targach - czwartki godz. 21:30
2 lipca: "Najlepsze - Najgorsze Wakacje"
9 lipca: "Blue Jasmine"
16 lipca: "Sugar Man"
23 lipca: "Grand Budapest Hotel"
30 lipca: "Wenus w Futrze"
6 sierpnia: "Ida"
13 sierpnia: "Nauka spadania"
20 sierpnia: "Królowie Lata"


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: