Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarska Wierzba Łącząca" siódma - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarska Wierzba Łącząca" siódma
02-07-2015 00:42   Janusz Ludwiczak
Wierzba rosnąca w Ogrodzie Łazarz pomiędzy blokami przy ul. Potockiej zajęła siódme miejsce w plebiscycie "Drzewo Roku" ogłoszonym przez Klub Gaja. Drzewo, które zyskało miano "Łazarskiej Wierzby Łączącej" uzyskało 901 głosów. Zwycięzca - Dąb Bolko z Hniszowa w lubelskim pozyskał aż 5 536 głosów.

Pod koniec ubiegłego roku spośród 120 zgłoszonych kandydatur do ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku 2015 znalazła się biała wierzba z Ogrodu Łazarz, który znajduje się przy ul. Potockiej, pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41. Drzewo do konkursu organizowanego przez Klub Gaja, jedną z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zgłosiło Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska wraz z Klubem Osiedlowym "Krąg" i Generator Malta.

Jury konkursu do finału wybrało: osiem dębów, jodłę, sosnę, platan, wierzbę, dwa jesiony, grab oraz jabłoń. Drzewo Roku 2015 zostało wybrane podczas czerwcowego głosowania internetowego.

Nasza "Łazarska Wierzba Łącząca" z 901 głosami zajęła co prawda, miejsce siódme, ale znaleźliśmy się w wśród, nie byle jakich „konkurentów”. Byliśmy wśród 16 zakwalifikowanych do finału drzew, z pośród 120 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski. Wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie i oddali głos na poznańską wierzbę składamy wdzięczne podziękowania – wskazuje Joanna Heller z Klubu Osiedlowego "Krąg".

"Drzewem Roku 2015" został Dąb Bolko z Hniszowa (woj. lubelskie) pozyskując, aż 5.536 głosów. Laureat będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie "Europejskie Drzewo Roku 2016".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: