Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do tragicznego pożaru na Limanowskiego doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do tragicznego pożaru na Limanowskiego doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej
27-06-2015 08:41   Janusz Ludwiczak
W święta Bożego Narodzenia, w grudniu zeszłego roku w mieszkaniu bloku przy ul. Limanowskiego doszło do tragicznego pożaru, w wyniku którego zmarło 8-letnie dziecko. Kilka dni później w szpitalu zmarła 33-letnia matka chłopca. Prokuratura ustaliła, że do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. 8-latek i jego matka zmarli w wyniku zaczadzenia dwutlenkiem węgla.

Przypomnijmy. 26 grudnia 2014 r. ok. godz. 3:30 doszło do tragicznego pożaru doszło w nocy w bloku przy ul. Limanowskiego 20. W pożarze zginął 8-letni Bartek. Do szpitala trafiły cztery osoby: małżeństwo z 14-letnią córką oraz kobieta mieszkająca nad lokalem, w którym wybuchł pożar. 5 stycznia zmarła 33-letnia matka chłopca. Na szczęście 14-letnia dziewczynka, siostra Bartka i jej ojciec przeżyli.

Jak poinformował portal epoznan.pl prokuratura ustaliła, że do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. 8-latek i jego matka zmarli w wyniku zaczadzenia dwutlenkiem węgla.

W jednym z pokoi doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w gniazdku, do którego za pomocą przedłużacza były podłączone urządzenia elektryczne, a także do zapalenia się stojącego w bezpośrednim pobliżu zestawu wypoczynkowego. Zestaw wypoczynkowy był zupełnie przysunięty do gniazdka elektrycznego. Długotrwały kontakt materiałów łatwopalnych, z których wykonany był zestaw wypoczynkowy uniemożliwiał odprowadzenie ciepła, które doprowadziło do spalenia bezpłomieniowego. Jednocześnie wydzielała się bardzo duża ilość dymów, które wyparły z pomieszczenia tlen powodując, że cały proces przebiegał bezpłomieniowo i w niskich temperaturach – powiedziała Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, jako przyczynę powstania opisanego wyżej zdarzenia, wykluczono podpalenie oraz nieostrożne obchodzenie się z ogniem, czyli działanie osób trzecich. Z uwagi na powyższe ustalenia, postępowanie w sprawie sprowadzenia pożaru, którego następstwem była śmierć wyżej wymienionych osób zostało decyzją prokuratora umorzone – dodaje Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: