Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejny akt wandalizmu - podpalono śmietniki przy Stablewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejny akt wandalizmu - podpalono śmietniki przy Stablewskiego
26-06-2015 01:34   Janusz Ludwiczak
W środę został podpalony osiedlowy śmietnik, sąsiadujący z kompleksem garażowym i starą kotłownią przy ul. Stablewskiego. Osiedle Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wyceniło straty na kilkadziesiąt złotych.

Śmietnik został podpalony w środę w godzinach porannych.

Na skutek wysokiej temperatury powstałej podczas pożaru doszczętnemu zniszczeniu uległo osiem pojemników na odpady zmieszane. Uszkodzone zostały także ściany trzech, sąsiadujących ze śmietnikiem garaży. Zniszczony został tzw. „zasiek”, to jest konstrukcja obudowy okalająca teren śmietnika. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z licznymi przejawami tego typu wandalizmu. Jednak w tym przypadku straty są wyjątkowo dotkliwe. Takie zdarzenia są kosztowne dla całej spółdzielczej społeczności. Uciekają nam bowiem kolejne wspólne pieniądze, które mogłyby być przeznaczone np. na tak oczekiwane przez mieszkańców uporządkowanie terenów zielonych łazarskiego osiedla - informuje "Osiedle Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Do podobnego zdarzenia doszło w drugiej połowie kwietnia. Wtedy w nocy z soboty na niedzielę ktoś podpalił śmietniki na ul. Dmowskiego i Lodowej. Pożar gasiły trzy jednostki straży pożarnej. Więcej w artykule: Podpalono śmietniki na dolnym Łazarzu.


Fot: "Osiedle Łazarz" SM Grunwald

ZOBACZ TAKŻE: Będziemy drugim Neapolem? Śmieci na ulicach, przy kontenerach szczury

ZOBACZ TAKŻE: Podpalono śmietniki na dolnym Łazarzu

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: