Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jajka powodowały zator jelit - celnicy z MTP zatrzymali niebezpieczne chińskie zabawki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jajka powodowały zator jelit - celnicy z MTP zatrzymali niebezpieczne chińskie zabawki
23-06-2015 00:57   Redakcja
1200 sztuk niezwykle niebezpiecznych zabawek zatrzymali funkcjonariusze Oddziału Celnego ''MTP'' w Poznaniu dokonując kontroli celnej przesyłek pocztowych nadesłanych z Chin. Do obrotu handlowego miały trafić tzw. rosnące jajka z zawartymi w środku figurkami z materiału rozszerzającego się pod wpływem wody.

Zabawa miała polegać na umieszczaniu jajek w pojemnikach z wodą i obserwowaniu wykluwania z nich dinozaurów. Wątpliwości funkcjonariuszy, co do możliwości dopuszczenia do obrotu tak specyficznego towaru okazały się uzasadnione. W wyniku bardzo dobrej współpracy z Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Inspekcji Handlowej próbki zabawek poddano badaniom w specjalistycznym laboratorium badania zabawek. Przeprowadzone badania wykazały bezpośrednie ryzyko wystąpienia śmiertelnych wypadków w przypadku połknięcia przez dziecko zabawki lub jej części. Bezpośrednią przyczyną tak nieszczęśliwych zdarzeń byłby zator jelit. Smutne w tym zdarzeniu jest to, że importer kwestionuje wnioski wynikające z badań. Pocieszające, że udało się uchronić najmłodszych przed tak wielkim zagrożeniem.

podinsp. Marek Molski
Urząd Celny w Poznaniu


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: