Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzienny Dom Pomocy z Konopnickiej świętował ćwierć wieku istnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzienny Dom Pomocy z Konopnickiej świętował ćwierć wieku istnienia
22-06-2015 00:48   Janusz Ludwiczak
25. urodziny obchodzili w czwartek pensjonariusze i pracownicy Dziennego Domu Pomocy nr 1 - Klub "Centrum" przy ul. Konopnickiej.

W czwartek 25-lecie istnienia obchodził Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub "Centrum". Podczas urodzin nie mogło zabraknąć życzeń od współpracowników i partnerów jednostki, podziękowań i pysznego tortu. Urodziny placówki miały pierwotnie odbyć się w ogrodzie, jednak plany te pokomplikowała pogoda. Deszcz nie zepsuł jednak urodzin. Uroczystość przeniosła się do auli przy kościele Michała Archanioła.

Przyjęcie urodzinowe rozpoczęło się od podsumowań oraz tańców cygańskich i hiszpańskiego "Carmen" w wykonaniu Zakręconych Babek. Na scenie wystąpiły również dzieci ze Szkoły Tańca i Baletu "Fouette" oraz chór "Jesienne Róże".

Od szesnastu lat kieruje już Dzienny Domem Pomocy przy ul. Konopnickiej. Podejmując się tej pracy, nie sądziłam, że tak długo będę na tym stanowisku. To są lata pełne radości. Czerpiemy od seniorów dużo pozytywnej energii. Nasi podopieczni przeżywają drugą młodość, dają z siebie wszystko. Cieszę się, że nam zaufali i lubią tutaj przychodzić, to dla nich jest drugi dom – powiedziała Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domu Pomocy nr 1 - Klub "Centrum".

Najdłużej w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej, bo aż 21 lat pracuje Stefania Krug.

Gdy rozpoczynałam prace, ten dom istniał dopiero cztery lata. Początki były trudne. Nie wiedziano co robić w takim domu, jak opiekować się podopiecznymi. Na przestrzeni lat dużo się zmieniło. Powstały zajęcia dla seniorów. Wspominam pozytywnie minione lata. Takie domy są potrzebne. Przez ćwierć wieku nie zmieniła się przyjazna i pogodna atmosfera – sądzi Stefania Krug z Dziennego Domu Pomocy nr 1.

Dzienny Dom Pobytu przy ul. Konopnickiej 18 powstał w willi po dawnym żłobku. Placówka powstała jako zakład budżetowy prowadzony przez Ośrodek Pomocy Społecznej Poznań-Grunwald. Następnie Uchwałą Rady Miasta z dnia 19 października 1999 r. stał się samodzielną jednostką budżetową, a od marca 2012 r. jest to miejska jednostka organizacyjna pomocy społecznej, wchodząca w skład Zespołu Dziennych Domów Pomocy.

Dzienny Dom Pomocy nr 1 - "Klub Centrum" pełni funkcję ośrodka wsparcia dla osób, które z powodu choroby, niepełnosprawności lub wieku wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a którym rodzina takiej pomocy nie może zapewnić.

Do placówki uczęszcza 57 pensjonariuszy w wieku od 62 do 93 lat, którzy każdego dnia mogą korzystać z zajęć rehabilitacji, terapii zajęciowej, świetlicy. Seniorzy mogą również uczęszczać na lekcję języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, które prowadzą uczniowie II LO, a także na zajęcia chóru, śpiewu i tańca.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: