Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na nową drogę życia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na nową drogę życia
28-01-2009 10:13   Janusz Ludwiczak
Suknie ślubne, limuzyny, weselne torty i wszystko co potrzebne do ślubu i wesela było można oglądać podczas V Poznańskiej Gali Ślubnej i Targów Ślubnych, które odbyły się w Arenie.

Spore tłumy poznaniaków odwiedziły na początku roku, 11 stycznia halę Arena, w której odbyła się już po raz piąty Poznańska Gala Ślubna. Na Targach Ślubnych nie tylko narzeczeni mogli zapoznać się z ofertami sukien i garniturów ślubnych, kwiaciarni i florystów, tortów ślubnych, biżuterii - w tym obrączek, a także wszystkim co potrzebne jest do weselnej zabawy.

Na Targach Ślubnych nie zabrakło oczywiście pokazów mody ślubnej, w tym sukien ślubnych, sukien wieczorowych. Na scenie pojawiła się także grupa chippendalesów.

Ten najważniejszy dzień na nowej drodze życia młodej pary sporo jednak kosztuje. I tak pani młoda, aby być najpiękniejszą kobietą musi za suknie ślubną zapłacić przynajmniej tysiąc złotych, choć są i takie za 2 500 zł. Z kolei garnitur ślubny dla pana można już kupić od 400 złotych. Ślubny ubiór to nie wszystko. Do tego należy doliczyć obrączki (ok.300-700 zł).

Koszt sukni ślubnej to od 700 do nawet 4 tysięcy złotych. W największym szczycie sprzedajemy nawet 10 sukien ślubnych dziennie - powiedziała Joanna Tierking-Wiśniewska.

Do ślubu należy się jakoś przygotować. Nawet trzy godziny potrzebuje pani młoda na makijaż i ułożenie fryzury.
Najpóźniej fryzurę do ślubu zarówno pani i jak pan młody powinien zgłosić się do nas na 3 dni przed sukien ślubnej. U pani młodej zabieg trwa dłużej, gdyż trzeba włosy na wałki nawinąć, zrobić loki i potem te loki upiąć. Tak więc zrobienie fryzury trwa przynajmniej półtorej godziny jeżeli chodzi o fryzjera. Jeżeli chodzi o wizażystę to pani młoda musi zarezerwować przynajmniej następne półtorej godziny - dodaje Jabbar Lesław Charliński z salonu Day Spa-Vis.

Po uroczystości ślubnej powinno odbyć się co chyba zrozumiałe wesele, na którym nie powinno zabraknąć tortu weselnego, za który trzeba zapłacić przynajmniej 60 złotych za kilogram. Cukiernicy oferują torty zarówno oblewane marcepanem, jak i czekoladowe czy z bitą śmietaną z owocami. Na życzenie klientów na tortach weselnych pojawić mogą się figurki młodej pary czy zdjęcie pani i pana młodego.

Organizatorem Targów Ślubnych był "Magazyn Ślubny" - największy wielkopolski informator dla narzeczonych.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

04-02-2009 13:32:44
madzia
Tak, ale ślub jest raz w życiu tak jak chrzest, komunia, bierzmowanie, itd. Raz w życiu masz też i studniówkę. A czemu kiwi nie chcesz się żenić?
29-01-2009 22:21:04
kiwi
Oj taki ślub sporo kosztuje. Na razie póki co nie mam tego w planach.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: