Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Okupacja ZKZL: anarchiści domagają się "mieszkań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Okupacja ZKZL: anarchiści domagają się "mieszkań"
23-01-2009 16:18   Janusz Ludwiczak
Dziesięcioosobowa grupa anarchistów przez godzinę okupowała siedzibę Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ulicy Matejki 57. Protestujący domagali się rozmowy z dyrektorem ZKZL w celu znalezienia miejsc noclegowych.

O godz. 14:30 do biura siedziby Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ulicy Matejki 57 wtargnęła 10-osobowa grupa anarchistów. Protestujący domagali się rozmowy z dyrektorem ZKZL, którego jednak nie było w biurze.

Anarchiści protestują przeciwko jak twierdzą bezprawnemu wyrzuceniu ich na bruk, do którego doszło w czwartek z kamienicy przy ulicy Żydowskiej. Osiem osób zostało usuniętych z opuszczonej kamienicy, należącej do miasta. Budynek ma być wkrótce remontowany.
Anarchiści zajmowali lokal nielegalnie. Jak twierdzą eksmisja była bezprawna, gdyż trwa do końca marca okres ochronny.

Na miejscu pojawiło się 20 policjantów, którzy spisali protestujących. Po niespełna godzinie anarchiści opuścili budynek ZKZL-u i liczą na spotkanie z dyrektorem w poniedziałek.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

Komentarze (6)

27-01-2009 14:01:55
max
Owszem Hania, ale sami są sobie winni. Po za tym jaką mają oni czelność tak okupować biuro ZKZL, natręciuchy jedne. Powinni iść do pracy, a nie zadymy robić. Zawsze znajdzie się jakaś praca, trzeba tylko chcieć. Mogliby spokojnie wynająć mieszkanie dwupokojowe, pomieściliby się jakoś w tyle osób. Na łebka tak jak pisał spr wyszłoby około 50 zł.
27-01-2009 13:33:08
Hania
Tym ludziom nalezy wspolczuc, ze nie maja gdzie mieszkac.
25-01-2009 11:33:52
max
Macie racje. Darmozjady jedne. Chyba się im coś pokręciło. Owszem jest okres ochronny, ale to przecież oni złamali prawo, bo przebywali na Żydowskiej nielegalnie.
25-01-2009 00:16:15
mola
oczywiście inni muszą płacić za wszystko a tu anarchiści to co oni są ponad prawem też mam wrażenie ,że ich praca to robienie zadym a po jakimś czasie okaże się że któryś zaczyna kręcić się w światku polityki.Wszystko to ściema
24-01-2009 11:12:02
madzia
Czemu mam wrażenie, że anarchiści potrafią tylko zadymy robić?
23-01-2009 16:34:33
spr
Co oni sobie myślą? Do roboty, a nei wyłudzać lokum. Bardzo dobrze, że ich wyrzucili wczoraj z Żydowskiej. Może studenci niech też zaczną zajmować bezprawnie pustostany? Czemu nie, najlepiej mieszkać za darmo. Skoro grupka anarchistów liczy tyle osób, niech sie zbiorą w kupę i wynajmą wspólnie mieszkanie 2-3 pokojowe. Ile wyjdzie 50 zł na łebka. NIEROBY JEDNE! Anarchiści, też mi coś.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: