Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 70 osób zagrało w upale by pomóc choremu Bartkowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 70 osób zagrało w upale by pomóc choremu Bartkowi
07-06-2015 00:54   Janusz Ludwiczak
Nie przeszkadzał im ponad 30 stopniowy upał i skwar na boisku - liczyła się tylko pomoc dla niepełnosprawnego Bartka, który choruje na rzadką chorobę, jest po zawale rdzenia kręgowego. W sobotę na Orliku przy Arenie rozegrany został turniej "Charytatywny Streetball 3x3 dla Bartasa".

Podczas turnieju zbierane były fundusze na rehabilitację oraz sprzęt niezbędny w ułatwieniu funkcjonowania dla Bartka Hollnera.

Turniej zorganizowałem po raz drugi na rzecz mojego brata, który od roku jest osobą niepełnosprawną, po zawale rdzenia kręgowego. Jest to rzadka choroba. Brat na szczęście się nie załamał, jest twardy, idzie dalej, niczym się nie przejmuje. Chciałem pomóc bratu, który jest najważniejszą dla mnie osobą, a przy okazji mogłem zorganizować coś co wszystkim pozwoli dobrze się bawić i pomagać razem ze mną. Pierwotnie ubiegłoroczny turniej miał być jednorazową akcją, jednakże podczas poprzedniej edycji wielu ludzi mówiło mi, bym robił to co roku, ponieważ możemy pomóc wszyscy Bartkowi, a przy tym tak jak wspominałem mieć wiele zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji - mówi Marcin Hollner, organizator turnieju.

W zawodach wzięło udział prawie 70 osób. W turnieju, w którym trzech zawodników z drużyno grało na jeden kosz z przeciwnikami zmierzyło się łącznie 16 zespołów, również drużyn kobiecych. Na boisku zagrały ze sobą m. in. "PST", "La Familia", "Spoceni Murzyni", "Walimy Browary", "Abstynenci" czy "Uspokój Rollo". Mecze rozgrywane były po 5 minut lub do zdobycia 11 punktów przez daną drużynę.

Po rozgrywkach grupowych odbyły się konkursy rzutów, a następnie faza pucharowa.

Na Orliku czekały również domowe wypieki przygotowane przez rodziców i przyjaciół Bartka. Chętni mogli nie tylko zobaczyć, ale przejechać się niezwykłymi motorami i luksusowymi samochodami.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: